reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

02

01 2018

Kulturalny styczeń w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kulturalny styczeń w Grodzisku - Grodzisk News



REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

5 stycznia (piątek), godz. 18.00 ? Moja Baśń - wernisaż wystawy obrazów Adama Kołakowskiego.
Adam Kołakowski urodził się w 1981 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem oraz rzeźbą. Obecnie mieszka i tworzy w Opinogórze. W czasie studiów rozwijał swoje umiejętności w kierunkach: grafika, ilustracja, plakat, malarstwo i rzeźba. Był pracownikiem uczelni na stanowisku laboranta w pracowni drzeworytu. Wyróżniony wyjazdem na stypendium naukowe na Uniwersytet w Knoxville do Stanów Zjednoczonych. Swoje prace wielokrotnie prezentował w kraju i za granicą.

Artysta w swoich przedstawieniach balansuje na granicy dwóch światów: ziemskiego oraz metafizycznego. Próbuję zegarom odebrać wskazówki tak, aby nie dyktowały tempa i nakazywały ustawiać się gdzieś na osi czasu. Elementem spajającym jest księżyc, który pojawia się niemalże na wszystkich obrazach. Niegdyś dyktował rytm życia ludzkiego i natury. Wyznaczał pory dnia i roku. Uchodził za pośrednika między kosmosem, a życiem ziemskim. Swą opieką okrywał także zakochanych. Przedstawiane postacie charakteryzują się wydłużonymi proporcjami. Często też mają zamknięte oczy, co wskazuje na stan snu, marzeń, miłosnego odurzenia. Kochankowie subtelnie splatają ręce i razem lewitują w metafizycznym uniesieniu. Trwając w ten sposób, dotykają tego, co niematerialne i boskie. Sceny miłosne pełne poetyckiej atmosfery, wyzbyte wulgarnego erotyzmu. Ilutracyjnie przedstawione konie, pełne lekkości i gracji lewitują w przestworzach. Artysta w obrazach przemyca też pewnien dowcip, patrzy na świat z przymrużeniem oka. W tym celu wykrzystuje motyw staruszki, przysłowiowej ?Baby?, która pełna troski i zadumy stoi na granicy dwóch światów. Rozgrywające się wokół niej sceny napełnione są pewną przekorą bądź też sarkazmem. Skrzą się złote aureole opiekunczych aniołów, słychać świergot ptaków, a wszystko to zamknięte w nocnej scerii na tle rozgwieżdżonego nieba.

Cykl prac pt. ?Moja Baśń? to wyłaniający sie z dymu obraz wspomnień i tęsknoty za tym, co rdzenne i prawdziwe. To wyrysowana esencja ciepłych skojarzeń, które każdy z nas pozostawił opuszczając rodzinne miejsce, kraj, czy też po prostu zostały one zamazane przez pęd współczesności. To także zespolone elementy snów i marzeń, migoczące obrazy naszej wyobraźni wyrywającej sie ze zgiełku cywilizacji, dążące do uzyskania spokoju i harmonii.

7 stycznia (niedziela), godz. 10.00-13.00 Targ Moli Książkowych i Płytowych
Szukasz lektury idealnej na długie zimowe wieczory? A może Twoja domowa biblioteczka jest już przepełniona? Książki wypadają nawet z lodówki, a płyty trzeba upychać w koszu na bieliznę? Jeśli tak, mamy propozycję właśnie dla Ciebie.Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i PKP ? Przestrzeń Kulturze Przyjazna zapraszają na styczniową edycję TARGU MOLI KSIĄŻKOWYCH I PŁYTOWYCH, która odbędzie się w niedzielę 7 stycznia w godzinach 10.00 ? 13.00 w Poczekalni PKP, przy ul. 1 Maja 4.W Poczekalni PKP będzie można sprzedać i kupić książki oraz płyty z muzyką, porozmawiać, a także napić się dobrej kawy. Czy można przyjemniej spędzić niedzielne przedpołudnie.

Osoby zainteresowane sprzedażą książek lub płyt proszone są o zgłoszenie się do Poczekalni PKP lub za pośrednictwem portalu Facebook (adres to: facebook.com/Poczekalnia PKP). Stoiska udostępniane są bezpłatnie.

7 stycznia (niedziela), godz. 16.00 Rodzinne kolędowanie z Fundacją Ogarniającą Rodzinne Tematy FORT
Zapraszamy na wspólne rodzinne kolędowanie! będziemy śpiewać z dziećmi, grać z dziadkami i klaskać z rodzicami (albo wszystko na odwrót:), zabierzcie własne instrumenty, jeśli macie. A jeśli nie macie, to my będziemy mieć instrumenty i śpiewniki. Będziemy kolędować razem w wesołej i przytulnej atmosferze grodziskiej Poczekalni PKP. Kolędowanie poprowadzi Regina Szydlowska i Jan Halbersztat. Wstęp wolny.

10 stycznia (środa), godz. 18.30 Historia jednego obrazu - wykłady z historii sztuki.

Opowiada Jakub Bendkowski. Temat: Nagrobki, pomniki i epitafia Mokronoskich
Kim byli przedstawiciele szlacheckiego rodu Mokronoskich herbu Bogoria, którzy od 1623 r. władali Grodziskiem i sąsiednimi majątkami? Możemy się tego dowiedzieć, śledząc tablice epitafijne znajdujące się w rodzinnej kaplicy grobowej w grodziskim kościele św. Anny. Odnajdziemy tam historię rodziny, której członkowie obejmowali kluczowe stanowiska w państwie, mieli wpływ na bieg wydarzeń w skali polskiej i europejskiej, byli zakonnikami, generałami, literatami i szpiegami. Kochali, zdradzali, bawili się i spiskowali. Znacie Grę o Tron? Posłuchajcie historii Mokronoskich.

Jakub Bendkowski, historyk sztuki, pracownik ŻIH, popularyzator lokalnej historii, autor opracowań i artykułów dotyczących grodziskich zabytków.

13 stycznia (sobota), godz. 11.00 Muzyczna Lokomotywa na jazzowo!
Zapraszamy na rozśpiewany, improwizowany koncert gordonowski dla małych dzieci ( 0 - 6 lat) z cyklu MUZYCZNA LOKOMOTYWA .Będzie karnawałowo, dlatego mile widziane są wszelkie radosne przebrania i stroje improwizowane naprędce - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.Tym razem posłuchamy jazzu, poczujemy jak jest różnorodny i zakręcimy razem muzycznymi tematami.

Zagrają i pobawią się muzyką z nami:

Przemysław Chmiel - saksofon altowy i tenorowy
Jan Wierzbicki - gitara basowa, kontrabas
Michał Szeligowski - perkusja
Aleksandra Tkaczyk, Katarzyna Płocińska - zabawy z melodią i rytmem.
Wstęp wolny, zapisy pod nr tel 22 463 46 34 i na profilu FB/Poczekalnia PKP

14 stycznia (niedziela), godz. 11.30 Kolej na planszówki (wraz ze Związkiem Dużych Rodzin 3 plus)
Rodzinne przedpołudnie przy grach planszowych dla małych i nieco starszych.

14 stycznia (niedziela), godz. 17.00 "Niechaj będzie głośno wszędzie z narodzenia Pana". Kolędy, pastorałki, szczedriwki - koncert zespołu Stara Śpiewka
Zapraszamy do wspólnego kolędowania z zespołem Stara Śpiewka. Usłyszymy i (mamy nadzieję) wspólnie zaśpiewamy polskie pastorałki oraz szczedriwki, kolędy ukraińskie i białoruskie. Wstęp wolny.

16 stycznia (wtorek), godz. 10.00 Klockowanie (wraz z Fundacją Ogarniającą Rodzinne Tematy FORT)
MaTaTula zaprasza na nasz własny festiwal klocków wszelakich:) Świetna okazja, żeby wypróbować z dzieciakami różne klocki konstrukcyjne - jak się łączą, co z nich można zbudować i stworzyć i które najbardziej podpasują Twojemu maluchowi. My zapewnimy przynajmniej 10 rodzajów klocków (i cały czas odnajdujemy nowe!:) i nie są to najbardziej oczywiste czy popularne (hmm, na przykład lego nie będzie). A jesli Wy macie własne ciekawe - też możecie przynieść, żeby inne dzieci i opiekunowe mogli się zainspirować. Zapraszamy serdecznie! tradycyjnie zapisy poprzez maila matatula@fortgrodzisk.pl

23 stycznia (wtorek), godz. 10.00 Kartogranie (wraz z Fundacją Ogarniającą Rodzinne Tematy FORT)
Planujemy ukartować wspólną zabawę wokół kart wszelakich:) Dla maluchów, przedszkolaków i starszaków. Tradycyjna wojna, a może karty Montesorri, albo Dobble ze zwierzakami?:) kartogranie dla każdego - zapraszamy dzieciaki wraz z opiekunami do naszego Klubu dla Rodzin MaTaTula. Prosimy o potwierdzenie udziału poprzez maila matatula@fortgrodzisk.pl

28 stycznia (niedziela), godz. 11.30 Warsztaty konstruktorskie dla ojców i dzieci (wraz ze Związkiem Dużych Rodzin 3 plus).

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.





💬︎   dodaj komentarz

Dlaczego news nie zamiescil foto i relacji z tego rewelacyjnego sylestowego pokazy swiatelek ? Bo kazdy wie ze to byl komoletny niewypal i porazka ? Bo kazdy poszedl cos zobaczyc niwego a zobaczyl wielkie g ?? Szkoda ze po ziemi tego nie puscili ... sam pisalem ze super pomysl ale wycofuje sie z tego. Lipa ze szok... mial byc spokuj dla zwierzat a co bylo? Ludzie w tlumie puszczali fajerwerki i szczerze powiem bardzo dobrze bo dzieki tym ludziom bylo na co popatrzec... muzyka techno do laserow to jak ogorki kiszone do bigosu... nie bylo "żara" ?? Taki pokaz powinien byc z dachu CK moze by mialo jakis efekt... miasto pokazalo jak za rok skutecznie namowic ludzi do pozostania w domach... obok mnie staly dzieci robily fotki fajerwerkom bo nic a nic nie widzialy z tych laserow nawet te kropki na blokach ich nie cieszyly. Grodzisk z atrakcjami dla mieszkancow zszedl na mniej niz zero !!!!!!!

adamos
02-01-2018 14:37








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.