reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

09

05 2017

Kulturalny rozkład jazdy "na bogato" w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kulturalny rozkład jazdy "na bogato" w Grodzisku - Grodzisk News



REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

MAJ
11.05.2017 (czwartek) godz. 13.00 Łąki nie takie zapomniane. Spacer historyczny z Łukaszem Nowackim w ramach programu Strefa Aktywnego Seniora w Grodzisku Mazowieckim. Zbiórka poczekalnia PKP.

13.05.2017 (sobota), wyjazd o godz. 10.00 spod Centrum Kultury - wycieczka autokarowa śladami Józefa Chełmońskiego (Kuklówka, Radziejowice, Ojrzanów ? Żelechów, Adamowizna). Zapisy w poczekalni PKP, koszt 23 pln dla seniorów z terenu gminy, 46 pln dla pozostałych (w przypadku wolnych miejsc). Powrót ok. godz. 16.00.

13.05.2017 (sobota) godz. 17.00 Jubileusz 25-lecia Pisma Społeczno-Kulturalnego Bogoria. W programie koncert piosenek Agnieszki Grochowicz z zespołem w programie Osiecka/Krajewski/Grochowicz, otwarcie wystawy jubileuszowej oraz dyskusja z udziałem twórców ?Bogorii?. Wstęp wolny.

14.05.2017 (niedziela) godz. 13.00 Warsztaty ceramiczne dla dzieci 6 + z Justyną Potyńską. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod tel. (22) 755 51 45.

18.05.2017 (czwartek) godz. 13.00 Zielony ogródek - warsztaty rękodzielnicze w ramach programu Strefa Aktywnego Seniora w Grodzisku Mazowieckim.

20.05.2017 (sobota) od godz 16.00 Europejska Noc Muzeów: Grodzisk pod gwiazdami. Wstęp wolny.
W programie:
godz. 16.00-19.00 Pokaz maszyn optycznych. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane oryginalne i rekonstruowane urządzenia projekcyjne oraz dawne techniki animacji. Przewodnikami w tej wędrówce będą Mariola i Grzegorz Ptak - artyści plastycy, twórcy teatru Księżyc, lalkarze, wielbiciele i popularyzatorzy dawnych technik animacyjnych.
Sesja fotograficzna w hollywoodzkim stylu - zostań gwiazdą kina w obiektywie Marcina Masalskiego, który przeniesie uczestników sesji w złote lata Hollywood i uwieczni ich blask.
Warsztaty tworzenia rzeczy pięknych ? przygotuj dla siebie fascynatory i ozdoby godne Marleny Dietrich i innych gwiazd złotej ery kina.

godz. 17.00 Objazdowe nieme kino. Bajki ? spektakl dla dzieci w wykonaniu zespołu Muzikanty (jurta przy wWlli Radogoszcz) ? premierowy spektakl tria słynącego z szalonych improwizacji na dowolnie wybranych, często zaskakujących, własnoręcznie skonstruowanych instrumentach adresowany do dzieci.

godz. 19.00 Objazdowe nieme kino ? spektakl dla młodzieży i dorosłych!

Namiot kinematograficzny proponujący widzom szeroki przekrój kina światowego. Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po science-fiction ? wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jednak jeden mankament ? nie mają dźwięku. Trzech Operatorów ? wynalazców, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga od prawdziwych, odrobinę nadgryzionych zębem czasu instrumentów (smyczkowych, szarpanych, dętych, elektronicznych) po własne autorskie konstrukcje i przedmioty życia codziennego. Na żywo, w towarzyszeniu projekcji, z wykorzystaniem technik live loopingu, zaangażowanej publiczności i całego wiaderka mikrofonów. A cała ta, odrobinę postrzelona, filmowa onomatopeja przydarza się w urokliwym wnętrzu, jakby zatrzymanego w czasie namiotu ? lunaparkowej jurty.

godz. 20.00 Filmowy Grodzisk ? spacer światłoczuły po mieście śladami filmów i seriali, które powstały w naszym mieście. Na trasie spaceru przewidziane niespodzianki i konkursy z nagrodami oraz opowieści z filmowego podwórka, kręcone na żywo. Start: Willa Radogoszcz.

Godz. 22.00 Cicha moc: pokaz niemego filmu ?Generał? (1926) z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka i odczytem lektorskim Jacka Wolszczaka. Podczas wojny secesyjnej mieszkający na południu USA maszynista bezskutecznie próbuje się dostać do armii. Gdy żołnierze Północy porywają jego pociąg, mężczyzna rusza za nimi w pogoń. (Sala widowiskowa Centrum Kultury).

26.05.2017 (piątek) godz. 12.00 otwarcie wystawy plenerowej Optymista z Grodziska poświęconej L. Telidze w stulecie urodzin (pl. Wolności) - godz. 12.00-14.00 zabawy plastyczne Morskie opowieści (pl. Wolności)

26.05.2017 (piątek) godz. 18.00 Żywa kultura Indii: obrzędy, kulty, festiwale ? wykład Włodzimierza Musiała. Wstęp wolny.

27.05.2017 (sobota) godz. 18.00 Koncert zespołu Sutari promujący nową płytę ?Osty?. Wstęp wolny.
Sutari to unikalna na polskiej scenie folkowej, jedyna w swoim rodzaju formacja. Niezwykły mix trzech kobiecych talentów, temperamentów i głosów: Zosia Zembrzuska, Kasia Kapela i Basia Songin - są wokalistkami, instrumentalistkami, aktorkami i performenkami. Od kilku lat działają na różnych polach od muzyki i teatru aż po taniec i film. W ich repertuarze znajdują się niebanalne, intrygujące opracowania pieśni ludowych z wielu regionów Polski, a także własne kompozycje utrzymane w ludowej poetyce i twórczo z nią dialogujące.
28.05.2017 (niedziela) godz. 15.00 100 rocznica urodzin Leonida Teligi - odsłonięcie tablicy pamiątkowej na domu, w którym mieszkał Leonid Teliga przy ul. Traugutta 3, godz. 16.00 pokaz filmu "OPTY-mista" autorstwa Pawła Pochwały (zrealizowanego przez By The Wind Media z wykorzystaniem materiałów archiwalnych TVP). Po seansie spotkanie z twórcami filmu oraz bliskimi Leonida Teligi (sala widowiskowa CK). Wstęp wolny.

28.05.2017 (niedziela) godz. 18.00 Oj borom, borom - koncert Maniuchy Bikont i Ksawerego Wójcińskiego. Wstęp wolny.
"Oj borom, borom"- Improwizacje poleskie to próba stworzenia wielopłaszczyznowej opowieści na bazie archaicznych pieśni zachodniego Polesia. Punktem wyjścia są wiosenne, weselne i miłosne pieśni ze wsi Kurczyca pod Nowogradem Wołyńskim, zasłyszane opowieści, bajki zapisane w tych okolicach przez Oskara Kolberga. Technika śpiewu, ładunek emocjonalny zawarty w samym materiale muzycznym, ale też pamięć sytuacji, ludzi, przyrody, opowieści towarzyszących pieśniom są pretekstem do wspólnego muzykowania. Opowieść snują wspólnie głos i kontrabas - jako równorzędni jej narratorzy.
MANIUCHA I KSAWERY to duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni. Niejednokrotnie sięgają także do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu.

Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński otrzymali pierwsze miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych organizowanym przez Filharmonię Szczecińską w kategorii Soliści Wokaliści (2015) oraz Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena na XIX Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2016).

Patronem medialnym wszystkich wydarzeń jest portal GrodziskNews.pl.





💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.