08 11 2018

Kulturalny listopad w grodziskiej Poczekalni PKP

08.11.2018, godz.: 07:30
Kulturalny listopad w grodziskiej Poczekalni PKP
fot. Mat. organizatora

Grodziska Przestrzeń Kulturze Przyjazna każdego miesiąca przygotowuje bezpłatne inicjatywy i wydarzenia kulturalne dla mieszkańców. Na najbliższe dni przygotowano co najmniej trzy ciekawe propozycje. Szczegóły poniżej.

1. WYCIECZKA DO WARKI
Zapraszamy Mieszkańców Grodziska Mazowieckiego na wycieczkę do Warki.
W programie:
– zwiedzanie Browaru Warka wraz z degustacją
– zwiedzanie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
-zwiedzanie miasta z przewodnikiem Śladami Wielkich Ludzi Warki

Wyjazd – wtorek 13 listopada godz. 09:30-18:30 (parking Centrum Kultury)
Koszt wycieczki dla Strefy Aktywnego Seniora – 38 zł, poza Strefą 76 zł.
Zapisy – Poczekalnia PKP, Dworzec Kolejowy, Grodzisk Mazowiecki

2. KONCERT MARYNY C
Zapraszamy serdecznie w sobotę 17 listopada o godz. 18:00 do poczekalni PKP na prawdziwie ognisty, liryczny koncert – Tańczę jak ptak ognia. Utwory do wierszy Mariny Cwietajewej i Anny Świrszczyńskiej wykona trio Maryna C. Wstęp wolny! Zapraszamy

Trio Maryna C, w składzie : Paula Kinaszewska, Bartek Woźniak, Hipolit Woźniak, swą nazwę zawdzięcza rosyjskiej poetce Marinie Cwietajewej, której wiersze stały się słowami piosenek na pierwszej płycie zespołu, wydanej w 2012 roku. Komponowanie utworów do poezji, przenoszenie jej na grunt szeroko pojętej muzyki popularnej dało zespołowi Maryna C energię do dalszych poszukiwań, i tak doszło do spotkania z wierszami Anny Świrszczyńskiej. Prace nad nowym albumem ze słowami jej autorstwa właśnie trwają, tymczasem Maryna C wydała Epkę z czterema piosenkami zwiastującymi drugą płytę. Kolejnym poetą po którego teksty sięgnęło trio jest Władysław Broniewski- artyści skomponowali piosenki do fragmentów poematu Wisła.

3. ŚLADAMI POLSKICH PIONIERÓW
„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię.”

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Śladami Polskich Pionierów”, podczas których poznajemy postacie wybitnych Polaków, którzy dokonali niezwykłych rzeczy.

Tym razem bohaterem warsztatów będzie Mikołaj Kopernik – największy polski astronom, który udowodnił, że to Ziemia krąży wokół Słońca. Kim jeszcze był Kopernik? Jak ruszył Ziemię? Jak wyglądało życie za jego czasów? Tego dowiemy się na spotkaniu. Poznamy też wszechświat i zbudujemy Układ Słoneczny!

Zapraszamy w sobotę, 17 listopada na godzinę 11:00!

W spotkaniu mogą wziąć udział dzieci w wielu 6-12 lat (rodzice mile widziani). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: (22) 463 46 34.

Spotkania z cyklu „Śladami Polskich Pionierów” prowadzi Monika Jędrzejewska-Wiergiles

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi