21 02 2018

Kto przebuduje milanowskie ulice? Pierwszy przetarg unieważniony

21.02.2018, godz.: 12:55
Kto przebuduje milanowskie ulice? Pierwszy przetarg unieważniony
fot. GrodziskNews

Milanowski magistrat unieważnił przetarg na przebudowę czterech dróg w mieście ogrodzie. Inwestycja miała objąć ulice Długą, Graniczną, Sosnową oraz Kochanowskiego. Trzeba będzie jednak podjąc kolejną prób wyłonienia wykonawcy.

Zgodnie z założeniami przetargu, który ogłoszono na początku lutego, na ul. Długiej zniszczoną nawierzchnię gruntową drogi miała zastąpić nawierzchnia z kostek betonowych, chodnik również zyskałby nową nawierzchnię. Podobne rozwiązanie jeżeli chodzi o nawierzchnię jezdni planowano na ul. Sosnowej i Kochanowskiego, natomiast ulica Graniczna otrzymałaby nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych. Ponadto wszystkie te drogi zyskałyby efektywne odwodnienie.

Niewykluczone, że koniec końców tak się stanie, ale później, niż zakładał magistrat. Powód brak chętnych do realizacji inwestycji. Mówiąc ściśle do przetargu stanęła jedna firma – INSTAL- NIKA – która jednak złożyła tylko ofertę cząstkową dotyczącą ul. Granicznej, a i tak zaproponowana cena była nie do przyjęcia przez milanowski samorząd.

Cena oferty wyniosła przeszło milion złotych podczas gdy Milanówek miał zerezerwowane na tę część „tylko” pół miliona, bez możliwości tak znaczącego zwiększenia budżetu. Wiele wskazuje więc na to, że Milanówek ponownie ogłosi przetarg na całe zadanie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi