18 03 2019

Kto obsłuży milanowską komunikację autobusową?

18.03.2019, godz.: 14:47
Kto obsłuży milanowską komunikację autobusową?
fot. Pixabay

Milanówek otworzył oferty w przetargu na obsługę komunikacji autobusowej od kwietnia do września. Chętne są dwie firmy. 

W Milanówku kursują trzy regularne linie autobusowe, oznaczone literami: A, B oraz C. To ich właśnie dotyczy przetarg, w którym wpłynęły dwie oferty. Autobusy Linii A kursują w Milanówku, lecz także dowożą mieszkańców do najważniejszych punktów w Grodzisku, m.in. do centrum tego miasta, do stacji PKP, a także do Szpitala Zachodniego. Linia B jeździ na trasie Okólna – Przedszkole Kasperek. Z oraz bezpłatna linia C porusza się na trasie: Czubińska (kładka) – Krakowska (PKP) – WKD Grudów – róg ul. Warszawskiej/Herberta – Warszawska (PKP).

Zgodnie z założeniami przetargu operator komunikacji zajmie się tym w okresie od 1 kwietnia do 1 września 2019 roku. W grze są dwie firmy: USŁUGI TRANSPORTOWE – PRZEWÓZ OSÓB Bogdan Raniszewski oraz PKS Grodzisk Mazowiecki. Pierwsza z nich wycenił swoje usługi na 292 tys. zł, druga na 263 tysiące, pod gdy Milanówek zabezpieczył na ten cel 282,2 tys. zł.

Cena nie jest jednak wyłącznym kryterium wyboru. Dwa pozostałe to parametry techniczne i rok produkcji autobusów oraz zgodność ze środowiskową Normą Euro.

Linia A będzie w dni powszednie kursować sześciokrotnie w każdą stroną oraz dwukrotnie w weekendy. Przewidziano też pięć kursów linii B w dni powszednie, bez kursowania w weekendy. Wreszcie – linia C kursować będzie 17-krotnie w dni powszednie i osiem razy w weekendy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi