04 01 2017

Kradli elementy kolejowe, zagrożeni ośmioletnią odsiadką

04.01.2017, godz.: 10:30
Kradli elementy kolejowe, zagrożeni ośmioletnią odsiadką
fot. Policja

Policjanci z wydziału kryminalnego grodziskiej komendy wspólnie ze funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali sprawców kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. To trzej mężczyźni, którzy przyznali się do przestępstwa. Grozi im osiem lat więzienia.

Wydarzenia rozegrały się w Milanówku. Policjanci z miejscowego komisariatu oraz sokiści zostali wezwani w okolice torów kolejowych, gdzie miało dojść do kradzieży kabla energetycznego. Zawiadomienie pracownika PKP wskazywało, że kilkaset metrów dalej znajdują się prawdopodobni sprawcy tego przestępstwa.

Krótko potem funkcjonariusze SOK zatrzymali uciekającego Pawła J., a następnie przekazali go w ręce policji. Przy 30-latku policjanci znaleźli narzędzia służące do kradzieży kabli, a w rowie nieopodal miejsca przestępstwa zabezpieczyli kolejne porzucone narzędzia.

W toku dalszych działań dochodzeniowych kryminalni ustalili, że wraz z zatrzymany w przestępstwie brali udział jeszcze 31-letni Janusz K. oraz 38-letni Łukasz C. Wkrótce także oni zostali zatrzymani. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli wczoraj zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia kabla, co powodowało zakłócenia działania linii kolejowej. Cała trójka przyznała się do dokonania przestępstw i dobrowolnie poddała się karom. Popełnione przez nich czyny zagrożone są karą nawet 8 lat pozbawienia wolności

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi