09 03 2018

Konkurs z okazji Światowego Dnia Wody

09.03.2018, godz.: 09:25
Konkurs z okazji Światowego Dnia Wody
Fot. ZWiK

Grodziski Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie organizują konkurs plastyczny dla dzieci z okazji Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody odbywa się co roku 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Jest on obchodzony od 1993 roku, a został ustanowiony rok wcześniej podczas Konferencji ds. Środowiska i Rozwoju Narodów Zjednoczonych (UNCED). Zatwierdziło ją Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Światowy Dzień Wody jest obchodzony również w Grodzisku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji co roku organizuje wydarzenia z tym związane. Na ten rok przygotował konkurs plastyczny dla dzieci do lat 15 mieszkających na terenie grodziskiej gminy. Celem konkursu jest prezentacja przez dzieci swoich wyobrażeń o istotności wody w codziennym życiu, o jej wartościach zdrowotnych oraz o sposobach jej oszczędzania. Hasłem przewodnim konkursu jest „Woda – zdrowie prosto z kranu”.

Prace mogą zostać wykonane techniką dowolną w formacie A3 lub A4. Gotowe prace należy składać w sekretariacie znajdującym się na pierwszym piętrze w siedzibie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji lub w kasie Pływalni Miejskiej „Wodnik 2000” do 16 marca do godz. 10.00. Głosowanie odbędzie się na profilu facebookowym ZWiK, a trzy prace z największą liczbą głosów zostaną nagrodzone. A jest o co walczyć, do wygrania m.in. karnety basen oraz kolorowa elektryczna deskorolka.

Głosowanie rozpocznie się od 17 marca a zakończy do 22 marca o godzinie 10:00. Szczegóły w regulaminie konkursu, który jest dostępny tutaj.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi