12 10 2017

Koniec ze zmianą czasu w Polsce? Projekt PSL-u zaaprobowała komisja sejmowa

12.10.2017, godz.: 14:36
Koniec ze zmianą czasu w Polsce? Projekt PSL-u zaaprobowała komisja sejmowa
fot. Pixabay

Czas letni obwiązujący w Polsce przez cały rok? Niewykluczone, że tak właśnie będzie. Projekt rewolucyjnej zmiany przygotował Klub Polskiego Stronnictwa Ludowego i jeśli Sejm go przyjmie, wszedłby on w życie od 1 października 2018 roku.

Szanse na to są niemałe, tym bardziej że projekt został jednogłośnie zaaprobowany przez sejmową komisję administracji i spraw wewnętrznych. Lider PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że bardzo go cieszy taka zgodność posłów z różnych stro sceny politycznej, szczególnie w czasie, gdy środowisko jest bardzo podzielone.

Przyjęcie projektu przez komisję jest pierwszym krokiem do tego, by sejm zajął się nim w całości i być może uczynił z niego regulację obowiązującą już od przyszłego roku. W skali europejskiej byłaby rto naprawdę istotna zmiana, bowiem prawie wszystkie kraje Starego Kontynentu przeprowadzają zmianę czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Wyjątki stanowią tylko Islandia, Białoruś i Rosja. W tym ostatnim kraju od 2014 r. przez cały rok obowiązuje czas zimowy.

Choć w Polsce nie zawsze obowiązywała zmiana czasu, to taki system funkcjonuje nieustannie od 1977 roku. Najbliższe przestawienie wskazówek zegara o godzinę wstecz (na czas zimowy) czeka nas 29 października.

2

Dodaj Komentarz

  • giek

    popieram ten pomysł

  • Rota

    No już was chyba do reszty połamało. Niedługo to nie będzie wam się chciało dupy po sraniu wytrzeć… Przestawianie czasu jest korzystne bo mamy wtedy lepsze wyczucie dnia i nocy.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi