29 03 2018

Koncert klasyków Fogga i Petersburskiego w Grodzisku

29.03.2018, godz.: 07:21
Koncert klasyków Fogga i Petersburskiego w Grodzisku
Fot. centrumkultury.eu

Wyjątkowy koncert na zamknięcie cyklu   „Gdzie są gwiazdy z tamtych lat”. Na scenie grodziskiego centrum kultury usłyszymy największe klasyki z repertuaru Mieczysława Fogga i Jerzego Petersburskiego, a wykona ciekawy instrumentalnie i nie tylko zespół Retro Orchestra.

Skład zespołu tworzą: Joanna Hort  – wokal;  Michał Zuń  – kontrabas ;  Jarema Jarosiński– instrumenty perkusyjne ;  Piotr Kopietz    – akordeon, bandoneon, kierownictwo artystyczne.

– Artyści z Retro Orchestra, sięgając do historii polskiej piosenki, przypominają najpiękniejsze utwory z lat 20 i 30 XX wieku, czyli okresu eleganckich kawiarni, wytwornych teatrów, szalonych kabaretów i swingujących dancingów – informują organizatorzy grodziskiego koncertu.

– Nowe, autorskie aranżacje popularnych piosenek z repertuaru M. Fogga, Z. Pogorzelskiej, E. Bodo, T. Faliszewskiego i L. Messal, a przy tym kameralny klimat koncertu, nadają dawnym przebojom świeżości i niepowtarzalnego uroku. Wspomnienia dawnych dni stają się na nowo wyraźne i mocne – dodają.

Podczas koncertu w hołdzie twórczości Mieczysława Fogga i Jerzego Petersburskiego usłyszymy m.in. „Ja się boję sama spać”, „Już nigdy”, „Tango milonga,   „Odrobinę szczęścia w miłości”, „To ostatnia niedziela”.

Koncert,  a w zasadzie dwa koncerty odbędą się 22 czerwca w grodziskim CK o godz. 10.00 i 12.00. Wstęp wolny!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina od 21.05.2018r (poniedziałek). Jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać max 2 wejściówki

Dodaj Komentarz

  • mateusz

    Cykl koncertów „Gdzie są gwiazdy z tamtych lat” to strzał w 10-tkę. Szkoda tylko, że piszecie o koncercie, który tak naprawdę nie kończy cyklu ( będzie tylko wakacyjna przerwa ), który będzie trwał do końca tego roku i prawdopodobnie będzie kontynuowany, a nie nadmieniacie, że przed grodziskimi seniorami jeszcze koncerty w których zaśpiewają Ewa Śneżanka (maj) i Edward Hulewicz (czerwiec). Ale ogólnie „szacun” gdyż cykl wystartował w styczniu 2017, i chyba jeszcze o nim nie pisaliście.
    – grodziski rencista

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi