13 06 2018

Kolejny weekend z Festiwalem Otwarte Ogrody. Moc atrakcji przed nami

13.06.2018, godz.: 13:04
Kolejny weekend z Festiwalem Otwarte Ogrody. Moc atrakcji przed nami
fot. Urząd Gminy Brwinów

Czerwiec to bez wątpienia czas Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. Brwinów jako następny po Milanówku zorganizuje Festiwal Otwarte Ogrody. Naprawdę warto zajrzeć, bo róznorodnych atrakcji będzie wiele.

Impreza odbędzie się w ten weekend. W sobotę 16 czerwca, w godzinach 10-18.30 miłośnicy historii Brwinowa będą mogli odwiedzić ogród archeologiczny „Brwinów z żelaza”. Wśród atrakcji znajdą się m.in. rekonstrukcja dymarki i widowiskowe rozbicie pieca, obóz legionistów rzymskich, gra terenowa, pokaz starożytnego kowalstwa oraz rozstrzygnięcie konkursu na strój sprzed 2000 lat.

W willi Ludwinówka goście obejrzą wystawę prac lokalnych twórców – rzeźbę, fotografię, ceramikę. W programie też spotkanie z poezją śpiewaną w wykonaniu Ewy Gaworskiej, która przedstawi własne piosenki i wiersze, oraz Aleksandra Trąbczyńskiego, aktora Teatru Powszechnego, który zaprezentuje utwory Zbigniewa Herberta.

W ogrodach w Żółwinie, Otrębusach i Brwinowie najmłodsi wraz z rodzinami będą mogli wziąć udział w ciekawych zabawach przygotowanych specjalnie dla nich. Na zakończenie dnia warto wybrać się do Otrębus na pokaz filmu pt. „Krajobraz mojego miasta”, którego współtwórca Tomasz Drozdowicz przedstawi, jak można dbać o dziedzictwo kulturowe i ład w przestrzeni publicznej.

Niedziela 17 czerwca upłynie pod znakiem muzyki, tańca i sztuki.– W parku miejskim w Brwinowie wszyscy goście będą mieli okazję obejrzeć pokaz pieczenia pizzy i pieczywa w glinianym mobilnym piecu plenerowym, który jest autorskim projektem Zuzanny Sierocińskiej, a także wysłuchać opowieści o magicznych ogrodach księżycowych i wonnych. W parku odbędą się także warsztaty taneczne dla dzieci oparte na tradycyjnej muzyce m.in. regionu Mazowsza oraz warsztaty lalkarskie – wyliczają niedzielne atrakcje organizatorzy. – W niedzielę tajemnice warsztatu malarza pastelisty zdradzi Grażyna Macander-Majkowska, która zaprosi do wnętrz swojego domu oraz do urokliwego ogrodu, w którym będzie można wypocząć w cieniu wiekowych drzew – dodają.

Goście Festiwalu Otwarte Ogrody będą mieli możliwość odwiedzenia klimatycznych przedwojennych brwinowskich willi. W Ogrodzie Państwa Wernerów zabrzmią utwory m.in. wielkich Polaków: Chopina i Paderewskiego (Ogród Państwa Wernerów), a w Ludwinówce zaplanowano wystawę prac lokalnych twórców oraz warsztaty ceramiczne. W dworku Zagroda odbędzie się VI Przegląd Małych Form Teatralnych, a na zakończenie dnia spotkanie z Ałbeną Grabowską – pisarką, autorką sagi „Stulecie Winnych”, mieszkanką Brwinowa.

Szczegóły programu tutaj

– Poza programem Otwartych Ogrodów w niedzielę 17 czerwca odbędzie się druga edycja automobilowego rajdu turystyczno-nawigacyjnego „Persona ma Grata”, która jest częścią Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych. W tegorocznej edycji będzie można zobaczyć ponad 50 samochodów i motocykli, m.in. Motocykl Motobecane D45S z 1950 roku czy Austin A 125 Sheerline Saloon z 1953 roku. Wśród atrakcji nie zabraknie konkursu elegancji oraz prób sprawności kierowania pojazdem. Organizatorem rajdu jest portal www.klasykiplastiki.pl przy współpracy z Komisją Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski. Samochody będą przyjeżdżać na metę w Brwinowie przy ul. Przejazd 4A od ok. godz. 15. Zakończenie i rozdanie nagród nastąpi około godz. 17 – powiadają organizatorzy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi