13 05 2019

Kolejny tydzień wyborów sołeckich przed nami

13.05.2019, godz.: 07:30
Kolejny tydzień wyborów sołeckich  przed nami
fot. Facebook/Centrum Kultury Grodzisk Maz.

Od dziś do czwartku odbędą się zebrania sołeckie w w pięciu kolejnych wsiach grodziskiej gminy. Poniżej szczegóły – gdzie i kiedy.

Obowiązek przeprowadzenia wyborów sołeckich nakłada na jednostki samorządu terytorialnego ustawa z 1990 roku o samorządzie gminnym. W myśl zawartych w niej regulacji 31 sołectw na terenie grodziskiej gminy będzie przez kolejne lata miało wybranych sołtysów.

W tygodniu od 13 do 16 maja zaplanowano pięć zebrań wyborczych. Wszystkie o godz. 18.00. Tym samym dziś sołtysa wybiorą mieszkańcy Opyp a głosowanie odbędzie się w miejscowej świetlicy. 14 maja wyboru dokonają mieszkańcy Chrzanowa Dużego (w Domu Sołeckim) oraz wsi Wężyk (ul. Wężyk 70). W środę 15 maja na nową kadencję zostanie wybrany sołtys Szczęsnego (świetlica w Szczęsnem), zaś w czwartek elekcja odbędzie się w Makówce (plac wiejski przy ul. Chmielnej).

Przypomnijmy, że jak do tej pory wybory przeprowadzono w Adamowie-Żukowie, Kłudnie Nowym, Wólce Grodziskiej, Zapolu, Adamowiźnie, Kałęczynie, Kozerkach, Radoniach, Izdebnie Nowym, Kłudnie Starym, Kadach, Izdebnie Kościelnym, Natolinie, Kraśniczej Woli i Władkowie, Ksiązenicach, Odrano Woli, Maryninie, Urszulinie, Kozer i Zabłotni

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.