08 01 2017

Kolejny sztab z regionu gotowy do gry z Orkiestrą

08.01.2017, godz.: 16:31
Kolejny sztab z regionu gotowy do gry z Orkiestrą
fot. Facebook Sztab WOŚP w Podkowie

Już tylko tydzień pozostał do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejne sztaby odkrywają więc karty, czyli programy wydarzeń przygotowanych na dzień finału. Ostatnio pisaliśmy o Grodzisku, dziś czas na Podkowę Leśną.

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. Podobnie jak poprzednio wolontariusze będą zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ubiegłym roku zebrano rekordowe 72 mln zł. Jak będzie tym razem? Po raz kolejny grać z Orkiestrą będzie również nasz region.

W Podkowie sztab Orkiestry stworzyły trzy instytucje: Zespół Szkół, Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 i Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. Honorowym patronatem orkiestrowe działania objął natomiast burmistrz miasta Artur Tusiński.

W Podkowie kwestować ma 65 wolontariuszy. – Oprócz zbiórki pieniędzy zaplanowaliśmy kilka imprez towarzyszących w budynku Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich (MOK) przy ul. Świerkowej 1 początek od 14:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prezentowane godziny mogą ulec niewielkim zmianom ze względu na czas licytacji, mamy sporo przedmiotów. Przez cały czas będzie można wrzucać również do puszki która będzie znajdowała się na terenie Sztabu w Miejskim Ośrodku Kultury – zapowiadają program WOŚP-owych wydarzeń organizatorzy.

Jeśli chodzi o imprezy towarzyszące zbiórce, to o godz. 14.00 zainauguruje je pokaz bojowy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie, połączony z minikursem pierwszej pomocy. Następnie zaplanowano licytację ciekawych przedmiotów między innymi unikatowy zapis DVD koncertu Gooral & Mazowsze z Przystanku Woodstock w 2013 roku; tegoroczny kalendarz naścienny z rysunkami Andrzeja Mleczki; czy niepowtarzalny pendrive w kształcie serca o pojemności 8 GB. Lista gadżetów do licytacji jest jednak znacznie dłuższa znajdziecie ją tutaj.

Muzycznie, podobnie jak przed rokiem, podkowiański finał WOŚP wesprze zespół Gorgonzolla. Ta warszawska kapela mieszająca gatunki Nu metal i Rapcore z wokalem męskim i żeńskim co nie jest często spotykane w tym klimacie, to laureaci Przeglądu Zespołów Rockowych RYKOWISKO 2015 i RYKOWISKO 2016, gdzie zdobyli 3 miejsce, supportowali zespół Luxtorpeda, KSU i Kabanos, a co najważniejsze grali na tegorocznym przystanku Woodstock.

Podczas 24. Finału podkowiański sztab zebrał ponad 24 tys. zł. Czy w tym roku, podkowianie będą jeszcze hojniejsi?

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi