13 04 2018

Kolejny sezon bez plenerowego basenu w Milanówku

13.04.2018, godz.: 07:36
Kolejny sezon bez plenerowego basenu w Milanówku
fot. milanowek.pl

Sezon wiosenno-letni i coraz cieplejsze dni przywołują pytania o powrót milanowskiego basenu miejskiego. Wysłużony obiekt potrzebuje gruntownej modernizacji, by można było z niego bezpiecznie korzystać. W tym roku kąpielisko nie wystartuje, gdyż Milanówek nie zdobył dofinansowania.

Mimo że z roku na rok postępowała degradacja betonowej konstrukcji basenu, to obiekt w poprzednich latach był udostępniany miłośnikom kąpieli. Przed sezonem letnim w 2016 roku magistrat powiedział jednak „stop”, uzasadniając tę decyzję faktem, iż nawet doraźne prace konserwacyjne nie pozwolą zapewnić bezpieczeństwa użytkownikom pływalni. – Dno basenu jest popękane, beton płyty dennej jest złej jakości, łuszczy się i łatwo daje się odspajać. Stan techniczny ścian oporowych stanowiących boki niecki basenu budzi również duże zastrzeżenia – wyliczali wady przestarzałego obiektu.

Odnowę jego oblicza i ponowne udostępnienie mieszkańcom włodarze uzależniali od pozyskania funduszy norweskich w ramach rządowego programu. Gdy ostatnio pisaliśmy o sprawie w październiku ubiegłego roku burmistrz Wiesława Kwiatkowa wyjaśniała, że rząd wciąż nie dał jasnych informacji w kwestii dofinansowań, a dotacja to dla miasta ogrodu warunek konieczny, by basen zmodernizować.

Pięć miesięcy później zmieniło się tylko tyle, że Milanówek ma już w pełni gotową koncepcję  obiektu, ale pieniędzy na realizację inwestycji już nie… – Wciąż nie ma konkretów w sprawie funduszy zewnętrznych. Z kolei w kontekście ogromnych potrzeb inwestycyjnych, jakie w Milanówku są, jeśli chodzi o drogi, nie możemy sobie pozwolić na sfinansowanie przebudowy basenu wyłącznie ze środków własnych – mówi nam Wiesława Kwiatkowska.

A zatem w tym sezonie na obiekcie przy sportowej nie popływamy, choć miasto zamierza zorganizować na tym terenie różnego rodzaju atrakcje kulturalne i zajęcia rekreacyjne, m.in. kino plenerowe i siatkówkę plażową.

3

Dodaj Komentarz

 • adamos

  Az zal na to foto patrzec… cale wakacje w dziecistwie pielgrzymkami sie szlo czarny leszem na basen …. ile tam sie paznkockci zostawilo na wystajacych plytkach hehe…. fajne czasy byly kiedy nie bylo gdzie nogi w basenie postawic…. dzis miasto mie ma kasy na remont :(:(:( dobrobyt fundusze unijne rewitalizacje a ” milanowski klasyk” odlogiem lezy i czeka az deweloper kolejne bloki postawi … to jest myslenie rad miasta i burmistrzow… zaorac sprzedac zasiedlic a ludzie do wanny albo z grilem na balkon … ehhhhhhh

 • Marcin More

  pamiętam te nieczystości pływające w tym basenie, aż żal że tego jeszcze nie zrównali z ziemią:D

  • adamos

   To widac ze byles bobasem jak z mama chodziles 😉 klocki plywaly w brodziku za gorka i chaszczami 😉

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi