16 12 2017

Kolejny przetarg na przebudowę drogi 719. Do trzech razy sztuka?

16.12.2017, godz.: 12:55
Kolejny przetarg na przebudowę drogi 719. Do trzech razy sztuka?
Fot. Pixabay

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił trzeci już przetarg na wykonanie przebudowy drogi nr 719 w Podkowie Leśnej. Czy tym razem uda się znaleźć chętnego do realizacji zadania za rozsądną kwotę?

Z przetargowymi problemami mierzy się większość samorządów i instytucji państwowych. Bardzo duża liczba inwestycji i znacznie mniejsza liczba firm budowlanych oraz brak rąk do pracy powoduje, że albo brakuje chętnych do realizacji zadania, albo ceny proponowane przez potencjalnych wykonawców są znacznie wyższe niż zakłada samorządowy kosztorys.

Nie inaczej było w przypadku MZDW, który od dłuższego czasu nie może rozstrzygnąć przetargu na przebudowę drogi wojewódzkiej 719 w Podkowie Leśnej na wysokości ul. Jaskółczej. Droga miała być gotowa… wczoraj (termin w pierwszym przetargu wyznaczono na 15 grudnia 2017 r.), a wciąż nie ma chętnego do realizacji zadania. Obecnie został ogłoszony trzeci przetarg. Dwa poprzednie zostały unieważnione, ponieważ pierwszym razem nie było chętnego, a drugim, ceny zaproponowane przez wykonawców były zbyt wysokie. Czy w trzecim uda się wyłonić wykonawcę?

Termin inwestycji został oczywiście znacząco przesunięty. Termin realizacji zadania wyznaczono na 10 maja 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi