14 08 2019

Kolejny przetarg na drogę rowerową przy 719

14.08.2019, godz.: 08:36
Kolejny przetarg na drogę rowerową przy 719
Fot. GrodziskNews.pl

Milanowski magistrat ogłosił drugi przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż trasy wojewódzkiej 719 od ul. Brwinowskiej do ul. Grudowskiej. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione.

Poprzedni przetarg na tę inwestycję został unieważniony. Milanówek chciał przeznaczyć na ten cel niewiele ponad milion zł. Spłynęły dwie oferty, jedna z nich opiewała na 1,4 mln zł więc sporo więcej niż zakładali urzędnicy, natomiast druga opiewała na 926 tys. zł. Mieściła się ona w zakładanym budżecie, ale wykonawca został wykluczony, a jego oferta została uznana za odrzuconą. Dlatego wczoraj magistrat ogłosił kolejne postępowanie.

Inwestycja została podzielona na dwa fragmenty. Pierwszy obejmuje 835 metrowy fragment, który rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulicy Królewskiej z ulicą Grudowską. Jak podano w dokumentacji, w północno-zachodniej ćwiartce skrzyżowania powstanie fragment ścieżki rowerowej o szerokości 2 m (z poszerzeniem na łuku), która łączyć będzie istniejącą ścieżkę rowerową biegnącą z Grodziska Mazowieckiego po południowej stronie ul. Królewskiej z nowym ciągiem pieszo-rowerowym. Tuż za skrzyżowaniem szerokość ścieżki w zależności od miejsca będzie się zmieniać od 2,5 do 3 metrów. W odległości około 280 m od skrzyżowania z ul.Grudowską trasa przechodzi na południową stronę ulicy Królewskiej, gdzie dochodzi do skrzyżowania z ul. Podwiejską.

Drugi fragment ma mieć długość 830 metrów i swój bieg rozpocząć tuż za skrzyżowaniem ul. Królewskiej z ul. Podwiejską i biec w kierunku Podkowy aż do ul. Brwinowskiej po północnej stronie trasy 719.

W związku z inwestycją w niektórych miejscach będzie musiała zostać zmodyfikowana organizacja ruchu, a w punktach gdzie ścieżka przecina jezdnię zostaną wyznaczone specjalne przejazdy.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach projektu: „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych –Etap 2”. Na tę inwestycję Milanówek otrzymał dotację w wysokości 839 tys. zł.

Kiedy rowerzyści skorzystają z nowej drogi? Termin realizacji zadania wyznaczono na 29 maja 2020 r.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579422541000)