05 12 2017

Kolejni zdolni grodziszczanie ze stypendiami

05.12.2017, godz.: 13:04
Kolejni zdolni grodziszczanie ze stypendiami
fot. grodzisk.pl

Listopadowa sesja grodziskiej rady miejskiej była okazją do wręczania kilkunastu kolejnych nominacji stypendialnych dla młodych grodziszczan za wyróżniające się osiągnięcia na różnych polach.

Grodzisk regularnie nagradza uczniów za szczególnie wartościowe osiągnięcia sportowe, artystyczne czy naukowe uzyskiwane w szkole lub na konkursach i zawodach w Polsce lub za granicą. Wyróżnienia otrzymało siedmioro młodych ludzi.

Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymała Kamila Krzonkalla, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych Nr 4 Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia, zdobyła I Nagrodę w XVII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym.

Stypendium za osiągnięcia sportowe przypadło z kolei Aleksandrze Czaplińskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach, która w listopadzie 2016 roku zdobyła trzecie miejsce kumite dziewcząt podczas Pucharu Europy Juniorów Karate Kyokushin w Lublinie.

Stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe na podstawie wniosków złożonych przez Uczniowski Klub Sportowy Budo Grodzisk Mazowiecki” otrzymali także:
Marat Kremniow, uczeń Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
w Józefinie, w czerwcu 2017 r. zdobył brązowy medal w konkurencji kata indywidualne chłopców podczas XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 w Łodzi.
Wiktor Koziński, uczeń Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina
w Książenicach, w czerwcu 2017 r. zdobył złoty medal w konkurencji kata indywidualne chłopców; XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017
w Łodzi.
Kamil Kłok, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Milanówku, w październiku 2016 r. zdobył srebrny medal w konkurencji kata indywidualne chłopców; II Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym w Krakowie.

Stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe na podstawie wniosków złożonych przez
Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego Nikobushi otrzymali:
Mario Sordano, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 5 w Grodzisku Maz., w czerwcu 2017 r. zdobył brązowy medal w kategorii en-bu podczas XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci
w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 w Łodzi.
Jan Szelągowski, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 5 w Grodzisku Mazowieckim,w czerwcu 2017 r. zdobył brązowy medal w kategorii en-bu chłopców podczas XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 w Łodzi.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi