23 05 2018

Kolejne strażnice w powiecie z kasą na remonty

23.05.2018, godz.: 07:56
Kolejne strażnice w powiecie z kasą na remonty
fot. milanowek.pl

Niedawno pisaliśmy o planowanym remoncie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie, dziś napływają informacje o kolejnych modernizacjach strażnic. Takie prace przeprowadzą jednostki w Milanówku, Jaktorowie i Baranowie.

Remonty będą możliwe dzięki pieniądzom z dofinansowań, które wyłoży z budżetu województwo mazowieckie. Maksymalna kwota pojedynczej dotacji wynosi blisko 24 tys. zł. I tak: maksymalne dofinansowanie otrzymała remiza OSP w Jaktorowie, która przeprowadzi za te pieniądze remont całej instalacji elektrycznej w budynku. Taką samą kwotę dostała OSP w Milanówku na Remont instalacji elektrycznej oraz posadzki garaży strażnicy. Z kolei Boża Wola w gminie Baranów 10 tys. zł dotacji wyremontuje drzwi wejściowe oraz klatki schodową swojej jednostki.

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa blisko 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani dowykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim, w tym nowoczesnymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa. Od lat samorząd Mazowszawspiera ochotnicze straże pożarne. Od 2006 r. do 2017 r. przekazał na zakup sprzętu i samochodów przeciwpożarowych ponad 71 mln zł. W tym czasie wsparcie otrzymało niemal 2995 jednostek OSP. Pozwoliło to zakupić przeszło 500 samochodów pożarniczych, ponad 20 łodzi, a także ponad 150 zestawów ratownictwa technicznego lub medycznego.

– Zawsze z wielkim uznaniem i szacunkiem odnoszę się do pracy strażaków ochotników. To ludzie, którzy niosąc pomoc, bez wahania i bezinteresownie, często ryzykują swoim życiem i zdrowiem. Naszym zadaniem jest ich wspierać. Od lat staramy się wyposażać ich w możliwie najlepszy sprzęt. Teraz środki kierujemy na równie ważne zadanie – remonty strażnic. Mówimy tu o lepszym komforcie pracy, ale też bezpieczeństwie dla samych strażaków i ich sprzętu – podkreśla marszałek Adam Struzik

– W tym roku samorząd Mazowsza zdecydował o uruchomieniu dodatkowego wsparcia dla mazowieckich OSP. Tym razem pieniądze trafią na remonty budynków strażnic OSP. Dzięki 5 mln zł dotacji uda się zrealizować 214 przedsięwzięć na terenie całego Mazowsza. Strażacy ochotnicy najczęściej aplikowali o środki na wymianę dachów strażnic, bram garażowych, a także drzwi i okien w budynkach. OSP środki z budżetu Mazowsza przeznaczą również na nowe elewacje i posadzki, a także instalacje elektryczne i wentylacyjne – podał urząd marszałkowski.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi