25 03 2019

Kolejne budowy i remonty w obrębie drogi 719

25.03.2019, godz.: 13:03
Kolejne budowy i remonty w obrębie drogi 719
fot. MZDW w Warszawie

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich najwyraźniej zaplanował w sezonie letnim prawdziwą remontową ofensywę w regionie. To już nie tylko rozbudowa drogi 579 i budowa nowego przepustu w ciągu trasy 719. Drogowcy szykują też budowy chodników i remontów skrzyżowań.

Poinformował o tym na swoim facebooku Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa, czyli trzeciego członka Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów, obok Milanówka i Podkowy Leśnej. – Podpisaliśmy kolejne dwa porozumienia dot. współpracy Gminy Brwinów z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Pierwsze dotyczy budowy chodnika do Muzeum Motoryzacji wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719 ul. Warszawskiej od ul. Pszczelińskiej do ul. Na Skraju) – Gmina Brwinów sfinansuje przebudowę oświetlenia ulicznego, zaś MZDW – wybuduje ten chodnik. Wspólny przetarg zostanie ogłoszony na początku kwietnia – poinformował włodarz.

Z punktu widzenia użytkowników drogi 719 informacja o drugim porozumienia i jest jeszcze ciekawsza. Chodzi o przygotowanie remontów czterech skrzyżowań trasy wojewódzkiej z drogami gminnymi. Brwinów za około 80 tys. zł  sfinansuje opracowanie dokumentacji, zaś MZDW przeprowadzi remont tych krzyżówek.

– Podpisane porozumienie o współpracy pozwoli załatwić problem fatalnej nawierzchni na skrzyżowaniach: DW nr 719 ul. Warszawskiej z ul. Sadową w Kaniach;  Warszawskiej z ul. Helenowską w Otrębusach; DW nr 719 ul. Obwodnica z ul. Jodłową w Brwinowie;  ul. Obwodnica z ul. Partyzantów w Brwinowie – wylicza burmistrz Kosiński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi