17 06 2019

Kolejne podejście do przebudowy peronu w Regułach

17.06.2019, godz.: 07:27
Kolejne podejście do przebudowy peronu w Regułach
fot. Piotr Antos

Zgodnie z zapowiedziami z początku roku Warszawska Kolej Dojazdowa odczekała kilka miesięcy i ponowiła przetarg przebudowę przystanku w Regułach. Czy w tym przypadku znajdzie zastosowanie porzekadło „do trzech razy sztuka”.

Dwa poprzednie postępowania na tę inwestycję przewoźnik unieważniał: alby proponowane ceny były za wysokie, albo brakowało firm chętnych do wykonania zadania. Wukadka liczy zapewne, że tym razem będzie inaczej.

Zgodnie z zamówieniem, dotychczasowy peron ma przejść modernizację, ponadto wybudowany zostanie nowy – po drugiej stronie torowiska. Zadanie zostało podzielone na cztery etapy. Pierwszy obejmuje budowę nowego peronu nr 2 przy torze nr 1 (w kierunku Grodziska) przed przejazdem kolejowym. Drugim będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego peronu. Trzeci etap ma polegać na rozbiórce starego peronu nr 2, za przejazdem kolejowym. Czwarty etap natomiast to modernizacja peronu nr 1.

Czas na realizację całej inwestycji nie powinien przekroczyć 140 dni od daty podpisania.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi