02 02 2018

Kolejne podejście do budowy ul. Wojska Polskiego

02.02.2018, godz.: 07:35
Kolejne podejście do budowy ul. Wojska Polskiego
fot. jaktorow.pl

Czy uda się wreszcie wyjść z przetargowego klinczu ws. ul Wojska Polskiego w Międzyborowie? Magistrat nie traci nadziei i ogłosił kolejne już postępowanie, aby wyłonić wykonawcę kompleksowej przebudowy.

Inwestycja obejmuje cały 468-metrowy odcinek ul. Wojska Polskiego. Droga zyska nową nawierzchnię z mieszkanki mineralno-asfaltowej. Przylegające obustronnie chodniki z kolei będą wykonane z kostki betonowej. Droga będzie miała również odwodnienie. Po stronie wschodniej ulicy Wojska Polskiego powstaną stanowiska postojowe do równoległego parkowania o szerokości 2,5m. Na końcowym fragmencie ul. Wojska Polskiego (w obszarze istniejącego Placu Tysiąclecia) drogowcy wybudują rondo, które obejmie ulice Piastowską, Armii Ludowej, Świerczewskiego, Jagiellońską i Dąbrowskiego. Pierścień ronda będzie wykonany z kostki granitowej. Na rondzie zaprojektowano nasadzenia z drzew i krzewów iglastych oraz liściastych, zachowanych zostanie także kilka drzew istniejących.

Tyle teoria. W praktyce inwestycja nie może ruszyć od miesięcy, bowiem albo w przetargach nie było chętnych, albo złożone oferty znacząco przekraczały możliwości finansowe gminy. A Jaktorów chcę te inwestycję przeprowadzić za wszelką cenę, bowiem walczy o dofinansowanie na nią.

Czy tym razem się uda? Przekonamy się wkrótce.

3

Dodaj Komentarz

 • Międzyborowianin

  Panie Adamie ta ulica znajduje się w Międzyborowie. Pozdrawiam

 • jaktor

  no i nie ma już z ulic świerczewskiego i armii ludowej…szczegół no ale:)

  • adamos

   Widzisz kolego bo byly od czasow pamietnych naszych babci… wymieniles dwie uliczki…. bo komus przeszkadzaly…. tylko niech mi ten dupomądry pokaze dziecko uczna gimnazjaliste czy licealiste ktory wie kto to byl swierczewski fiderkiewicz i armia ludowa skoro od 20 lat tego w szkole nie ucza…. dla nich to nazwa ulicy a kto to byl to ma w D…. taka sama jak kowalskiego czy kwiatkowskiego… w D im sie poprzewracalo od dekomunizacji azkoda tylko ze wszyscy jak jedem Ch przed solidarnoscia byli tzw komuchami. Teraz wielcy demokraci…. wez z Grodziska choc by ul Batorego… jak ktos spyta to pyta o nazwe wlasna ulicy a nie bohatera… os kopernika ?? Jest ulica kopernika a osiedle od zawsze to bylo osiedle wschod…. nie wiem jak teraz ale jeszcze jakies 15 lat temu jak bys sie kogos spytal o takie osiedle to by ci powiedzial.ze nie ma w grodzisku.. bo sie poprostu kazdy przyzwyczail… to 11 listopada i pl wolnosci tez powinni zmienic na „deptak” bo malo kto wie gdzie sie konczy a gdzie zaczyna… w grodzisku odcinek od spoldzielczej do ob getta ma 200m tez zmieniaja bo pokomunistyczna nazwa zamiast zrobic przedlozenie spoldzielczej to dali nawe jakiegos xxxinskiego… tylko po co

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi