29

12 2014

Kolejne medale Złotkowskiej

Kolejne medale Złotkowskiej - Grodzisk News

Luiza Złotkowska z klubu UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki zdobyła kolejne dwa złote medale w mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim na warszawskich Stegnach.

W niedzielę pierwszego dnia czempionatu zawodniczka pochodząca z Milanówka wygrała rywalizację na dystansie 1500 metrów i tym samym zdobyła pierwszy mistrzowski tytuł dla grodziskiego klubu.

Dziś Luiza dołożyła dwa kolej kolejne krążki w kolorze złota. Wygrała w wyścigach zarówno na 500 (po dwóch biegach), jak i 1000 metrów z czasami odpowiednio 1.22,160 (41,00 i 41,16) oraz 1.21,37. Za każdym razem druga była jej koleżanka z ze srebrnej drużyny z igrzysk w Soczi oraz brązowej z olimpiady w Vancouver ? Katarzyna Woźniak.

Mistrzostwa Polski w Warszawie potrwają do wtorku. Są eliminacją do mistrzostw Europy w wieloboju w Czelabińsku (10 i 11 stycznia 2015 r.).