22 08 2016

Kolejne kradzieże w Książenicach. „Trzeba wzmóc czujność”

22.08.2016, godz.: 15:07
Kolejne kradzieże w Książenicach. „Trzeba wzmóc czujność”
fot. GrodziskNews

Mieszkańcy Książenic alarmują o kolejnych kradzieżach wartościowych przedmiotów z ich posesji. – To już jakaś plaga, czy policjanci nie mogliby bardziej interesować się naszą okolicą – pytają. Mundurowi zapewniają, że każde zgłoszenie traktują równie poważnie i apelują do właścicieli o wzmożenie czujności.

Temat kradzieży czy też ich usiłowania w Książenicach powraca po kilku tygodniach. Pod koniec lipca informowaliśmy o sprawie po raz pierwszy, gdy mieszkańcy zasygnalizowali nam problem, a bezpośrednim przyczynkiem była kradzież kasy fiskalnej w jednym ze sklepów.

Kilka dni temu zaś doszło do kradzieży mebli i grilla gazowego z posesji przy alei Olszowej – Po zgłoszeniu 16 sierpnia kradzieży mebli i grilla gazowego o łącznej wartości około 5 tys. zł policja w Grodzisku Mazowieckim nie widzi problemu w dość częstym okradaniu mieszkańców naszej miejscowości (domów, samochodów. Mieszkam na Olszowej, i jesteśmy szóstą okradzioną rodziną na tej ulicy w ciągu 3 miesięcy. Oczywiście mieliśmy wiele szczęścia, porównując z sąsiadami ponieważ nie weszli nam do domu być może alarm odstraszy złodziei. Bardzo proszę o jakiś artykuł o tym żeby sąsiedzi byli bardziej czujni. Może policja mogła by częściej przyjeżdżać i interesować się co za schodzi wieczorami oraz nocami robią sobie busami podejrzewam że pracownicy jakiś przyjezdnych firm budowlanych – napisała do nas poszkodowana czytelniczka.

Zgłoszenie mieszkanki potwierdziła policja. – Otrzymaliśmy zawiadomienie o kradzieży i prowadzimy w tej sprawie czynności mające na celu wykrycie sprawców. Jeśli chodzi o inne otrzymane przez nas zgłoszenia kradzieży w ostatnich trzech miesiącach na tej ulicy, to mamy jeszcze jedno poważne zdarzenie z czerwca, a mianowicie kradzież samochodu oraz elektronarzędzi – mówi nam asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Rzeczniczka grodziskiej policji zaapelowała również do samych mieszkańców. – Skoro do takich sytuacji dochodzi częściej niż kiedyś, to bardzo prosimy, aby mieszkańcy wzmogli czujność i ostrożność, nie zostawiali różnych rzeczy na posesji, a kiedy wyjeżdżają, aby powierzyli opiekę nad domem komuś zaufanemu – zaznacza Katarzyna Zych.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi