25 08 2018

Kolejne inwestycje drogowe w gminie

25.08.2018, godz.: 15:51
Kolejne inwestycje drogowe w gminie
Fot. GrodziskNews.pl

Żabia Wola ruszyła z przebudową ul. Magnolii w Wycinkach Osowskich. Podpisano też umowę na I etap przebudowy ul. Sójki w Zarębach. Jednak to niejedyne inwestycje drogowe, które gmina zamierza zrealizować.

Prace przy przebudowie ul. Magnolii ruszyły w lipcu. Na 300-metrowym odcinku zostanie ułożona nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego oraz chodnik. Droga będzie miała również odwodnienie. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na tej ulicy zdecydowano się na instalację dwóch progów zwalniających, a także wyznaczenia przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Mazowiecką.

Urzędnicy podpisali już umowę z wykonawcą na realizację pierwszego etapu przebudowy ul. Sójki w Zarębach. Inwestycja obejmie 450-metrowy fragment. Tam również pojawi się nawierzchnia z betonu asfaltowego, a pobocza zostaną utwardzone kruszywem.

Gmina zakupiła destrukt asfaltowy pozyskany w trakcje przebudowy trasy katowickiej, który ma zostać wykorzystany do remontu kilku ulic: Działkowej miejscowości Ojrzanów-Towarzystwo, Orchidei w Słubicy B, Rolniczej, Rumiankowej i Chabrowej w Żabiej Woli, Usługowej w Zalesiu oraz Wiśniowej w Lisówku. – Zakres przeprowadzonych prac uzależniony jest od dostępności materiałów, możliwości finansowych, a także pozyskania zgód od właścicieli gruntów prywatnych na poszerzenia pasa drogowego przedmiotowych ciągów komunikacyjnych. Podjęte zostały również działania mające na celu poprawę nawierzchni ul. Żużlowej w miejscowości Żelechów – informują urzędnicy.

Gmina planuje w przyszłości także remonty kolejnych dróg, jednak najpierw trzeba przygotować projekty niezbędne do realizacji robót, ale także pozyskania dofinansowania.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi