04 08 2018

Kolejne fragmenty Modrzewiowej do modernizacji

04.08.2018, godz.: 13:02
Kolejne fragmenty Modrzewiowej do modernizacji
Fot. Pixabay

Podkowiański magistrat szuka wykonawcy modernizacji kolejnych dwóch fragmentów ul. Modrzewiowej.

Dwa lata temu został wykonany remont nawierzchni ul. Modrzewiowej na odcinku od ul. Wschodniej do Sosnowej). Cała inwestycja polegała na wymianie asfaltu, zagospodarowaniu poboczy, a także wymianie chodników oraz wybudowaniu zjazdów do posesji.

Teraz czas na kolejne fragmenty, bowiem nawierzchnia asfaltowa ul. Modrzewiowej nie jest w najlepszym stanie. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy zakłada modernizację odcinka od ul. Topolowej do ul. Wschodniej, natomiast drugi od ul. Jana Pawła II do do ul. Topolowej. Ul. Modrzewiowa ma zyskać nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, pobocza mają zostać utwardzone, a na odcinku od ul. Brzozowej do rowu nieewidencjonowanego (miejsce zagrożone podtopieniami) zostanie wybudowana nowa kanalizacja deszczowa, która będzie odprowadzać deszczówkę z kanalizacji do istniejącego przepustu. Warto podkreślić, że powstanie także pięć progów zwalniających, jedno wyniesione przejście dla pieszych oraz jedno skrzyżowanie wyniesione (z ul. Kościelną).

Pierwszy etap ma być gotowy do 15 listopada tego roku, natomiast drugi do 10 czerwca 2019 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi