01 06 2018

Kolejne fragmenty drogi powiatowej do przebudowy

01.06.2018, godz.: 15:15
Kolejne fragmenty drogi powiatowej do przebudowy
Fot. Pixabay

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku ogłosił kolejny przetarg związany z przebudową ul. Królewskiej w Kaskach. Inwestycja dotyczy dwóch odcinków o łącznej długości 1,3 km.

W lutym PZD ogłosił przetarg na modernizację 960-metrowego odcinka tej ulicy. Po wybraniu wykonawcy przystąpiono do realizacji zadania. Koszt to 2,7 mln zł.

Teraz czas na kolejne dwa odcinki tej drogi, zostało właśnie ogłoszone postępowanie przetargowe na modernizację łącznie 1,3 kilometra. Są to dwa odcinki, jeden ma 586 metrów, drugi 729. Zadanie obejmuje m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, poszerzenie jezdni, ułożenie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz warstwy ścieralnej z mieszanki grysowo-mastyksowej. Pobocza mają być utwardzone kruszywem, rowy oczyszczone i wyprofilowane. Zjazdy w drogi boczne również zyskają nową nawierzchnię.

Wszystkie prace powinny się zakończyć do 30 listopada 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi