15 11 2017

Kolejne dwie ulice do przebudowy

15.11.2017, godz.: 07:49
Kolejne dwie ulice do przebudowy
Fot. GrodziskNews.pl

W Podkowie ogłoszono kolejne dwa przetargi na przebudowę jezdni. Tym razem magistrat zamierza poprawić stan nawierzchni ulic Kwiatowej i Topolowej.

Kilka dni temu pisaliśmy, że ruszyły prace na ulicach Cichej i Storczyków w mieście ogrodzie i jeżeli pogoda dopisze, to być może jeszcze w tym roku będą gotowe. Teraz magistrat ogłosił kolejne dwa przetargi dotyczące inwestycji drogowych.

Pierwszy dotyczy ul. Topolowej, której nawierzchnia jest w złym stanie z uwagi na
wymieszanie nawierzchni jezdni z warstwą podłoża oraz nieprawidłowego odwodnienia drogi. Przez to ulega ona deformacjom, tworzą się tam koleiny, ubytki i wyboje. Po deszczach droga ta jest pełna kałuż. Zgodnie z dokumentacją przetargową po przebudowie ma ona mieć nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego, a zjazdy i chodniki z kostki brukowej. Zaplanowano tam też budowę wyniesionych skrzyżowań, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Drugi przetarg dotyczący ul. Kwiatowej obejmuje fragment od ul. Parkowej do ul. Paproci (w czerwcu tego roku zakończyła się modernizacja tej ulicy na fragmencie od ul. Kwiatowej do ul. Paproci). Chodzi o nieutwardzony i dość zniszczony 520-metrowy odcinek z kruszywa. Po przebudowie droga ma mieć nawierzchnię z betonu asfaltowego, a zjazdy i dościa do posesji z kostki brukowej. Ponadto w ramach inwestycji zaplanowano częściowe utwardzenie 20 metrów drogi wewnętrznej odchodzącej od ul. Kwiatowej oraz 20-metrowych odcinków ulic Konwalii i Storczyków, które krzyżują się z Kwiatową.

Obie inwestycje mają być gotowe do końca maja 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi