12 11 2017

Kolejne dofinansowanie dla ośrodka Legii w Książenicach

12.11.2017, godz.: 09:55
Kolejne dofinansowanie dla ośrodka Legii w Książenicach
fot. legia.com

We wrześniu Akademia Piłkarska Legii Warszawa (APL) podpisała z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę dofinansowania 11 mln zł na budowę ultranowoczesnego kompleksu w Książenicach i Urszulinie. Teraz Legia zdobyła na to przedsięwzięcie kolejną dotację w wysokości przeszło/ 1,2 mln zł.

O tym, że inwestycja zostanie dofinansowana MSiT pisaliśmy już w październiku ubiegłego roku. Wtedy jednak mówiło się o kwocie 15 mln zł. Ostatecznie jednak stanęło na kwocie 11 mln zł. Resort przyznał dotację ze względu na to, iż inwestycja ma szczególne znaczenia dla krajowego sportu. Jednak zanim umowa została parafowana wniosek APL musiał przejść wieloetapowy proces aplikacyjny. Pieniądze na inwestycje będą przekazywane w transzach i trafią na konto APL w latach 2017–2018. Na tym jednak starania Legii o pozyskanie pieniędzy na realizację inwestycji się nie skończyły.

Kilka dni temu z klubu napłynęły informacje o zdobyciu ponad 1,2 mln zł dofinansowania w konkursie „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój” prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju. Projekt Legii znalazł się na czwartym miejscu listy rankingowej, gwarantującym tę ponadmilionową dotację. Jest to zarazem 100 procent kwoty o jaką ubiegał się klub.

W skład Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym wejdą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie też nowoczesnego zaplecza treningowego pierwszej drużyny mistrzów kraju.

3

Dodaj Komentarz

 • Mieszkaniec Powiatu

  (L)

  • adamos

   Tylko (L)☆☆☆☆☆

 • DD

  Czy w tej Akademii będą też uczyć kultury wobec osób, których piłka nożna i kluby nie interesują?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi