02 04 2018

Kolejna zmiana w organizacji ruchu na trasie katowickiej

02.04.2018, godz.: 15:25
Kolejna zmiana w organizacji ruchu na trasie katowickiej
Fot. GrodziskNews.pl

Od 5 kwietnia wejdą w życie kolejne zmiany w organizacji ruchu na trasie katowickiej, m.in. zostanie zamknięty przejazd przez wiadukt w Hucie Żabiowolskiej.

Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 8 do wymogów trasy ekspresowej na odcinku między Radziejowicami a Przeszkodą trwają już ponad rok. Kierowcy od dłuższego czasu zmagają się z utrudnieniami na tym odcinku, są liczne zwężenia oraz zmiany w organizacji ruchu.

Najbliższa czeka nas już w czwartek kiedy to na ponad 5-kilometrowym odcinku ruch zostanie przełożony na przebudowywaną jezdnię lewą S8 oraz na zamknięciu przejazdu przez wiadukt w Hucie Żabiowolskiej. Tam ruch będzie się odbywał poprzez skrzyżowanie jednopoziomowe.

Taka organizacja ruchu ma funkcjonować przez 18 miesięcy.

Dodaj Komentarz

 • Michu

  Gdzie Huta Żabiowolska, a gdzie wiadukt?
  Nie prościej było napisać, że zamykają wiadukt w Józefinie?

 • adamos

  Masakra… to co oni tam wyorawiaja to pomsta do nieba. Autokar ledwo miesci sie miedzy slupkami skrety zwezek waskie jak cholera… dziura na dziurze dziura zalatana pobocza z tlucznia wybite na 40cm. Nie pamietam zeby gdzie w Pl na jakims podobnym odcinku byla taka tragedia. W nocy zero oswietlenia zero odblaskow nic kompletnie nic. No coz trzeba przetrzymac i moze za 2 latka da sie juz „S” do Czechi dojechac.

 • weronina

  A dzieci do szkoły jak się dostana

 • weronina

  A szkoły

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi