11 01 2019

Kolejna inwestycja drogowa do realizacji. Jest wykonawca dróg i oświetlenia w Natolinie

11.01.2019, godz.: 11:11
Kolejna inwestycja drogowa do realizacji. Jest wykonawca dróg i oświetlenia w Natolinie
Fot. Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami grodziski magistrat rozstrzygnął przetarg na przebudowę dróg w Natolinie wraz z instalacją oświetlenia.

Burmistrz Grodziska jeszcze w grudniu informował na naszych łamach, że jedyna oferta, która wpłynęła do magistratu jest jak najbardziej do zaakceptowania. Musiała ona jednak przejść weryfikację formalno-merytoryczną (więcej tutaj). Ta została już przeprowadzona i nie było już przeszkód, aby rozstrzygnąć postępowanie. Jedyną, ale konkretną ofertę złożyła firma Mabau, która zażyczyła sobie za realizację zadania 895 tys. zł. Grodzisk zarezerwował na to zadanie 944,5 tys. zł więc propozycja firmy z Baniochy (k. Szymanowa) była o blisko 50 tys. zł tańsza. Teraz tylko podpisanie umowy i można realizować zadanie.

A jaki jest jego zakres? Na ul. Kasieńki od ul. Marcina do końca drogi ma zostać ułożona nawierzchnia bitumiczna wraz ze zjazdami z kostki brukowej i odwodnieniem oraz oświetleniem ulicznym. Na ul. Kornelii i Hanny przewidziano z kolei utworzenie ciągu pieszo-jezdnego o nawierzchni z kostki betonowej. Tutaj również pojawi się oświetlenie. Nowe latarnie pojawią się także na ul. Sylwii.

Inwestycja powinna być gotowa w 10 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi