28 12 2016

Kolejna gmina z budżetem na 2017 rok

28.12.2016, godz.: 18:33
Kolejna gmina z budżetem na 2017 rok
fot. PIxabay

Żabia Wola dołączyła do grona samorządów, w których uchwalono budżet na 2017 r.

Dochody gminy oszacowano na kwotę przeszło 41,3 mln zł, wydatki zaś wyniosą 46,8 mln. Wynikający z tego deficyt budżetowy ustalono na poziomie ponad 5,5 miliona, a zostanie spłacony zaciągniętych kredytów oraz wolnych środków z gminnej kasy.

Blisko jedną czwartą wydatków stanowić będą inwestycje. Na ten cel magistrat zabezpieczył ponad 10,7 mln zł. Z tego aż 7,6 miliona pochłoną kontynuacje dwóch najważniejszych – jak się zdaje – przedsięwzięć g,iny w ostatnich latach 5,1 mln zł przeznaczono na budowę hali sportowej w Ojrzanowie. 2,5 miliona pójdzie zaś na dokończenie budowy czteroodziałowego przedszkola przy ul. Ślaskiego w Żabiej Woli.

W budżecie na 2017 rok ujęto również dwa zadania drogowe. Ponad 1,1 mln to szacowany koszt przebudowy ul. Dębowej w Osowcu. Kolejnych 745 tysięcy zabezpieczono na przebudowę ul Zdrojowej w miejscowościach Zalesie Oraz Wycinki Osowskie. Prawie milion kosztować ma z kolei dalszy ciąg rozbudowy sieci wodociągowej w
gminie.

Wśród zadań inwestycyjnych pojawił się też kilka mniejszych pozycji, jak opracowanie koncepcji rozbudowy szkoły podstawowej w Skułach i wdrożenie innowacyjnych systemów informatycznych i e-usług dla mieszkańców.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi