30 03 2018

Kolejna gmina stawia na sport i rekreację

30.03.2018, godz.: 13:03
Kolejna gmina stawia na sport i rekreację
fot. zabiawola.pl

Żabiowolska gmina ubiega się o 50-procentowe dofinansowanie na budowę trzech ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych. Dzięki dofinansowaniu będzie można postawić siłownie plenerowe i coraz popularniejsze urządzenia do street workoutu.

Samorząd stara się o pieniądze z rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystki.

Wnioski obejmują budowę  siłowni plenerowej i strefy relaksu przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie oraz na terenie OSP Żelechów i OSP Skuły. Ponadto przy remizie w Żelechowie gmina planuje budowę placu do street workoutu i ćwiczeń sprawnościowych.

– Na realizację przedmiotowych zadań inwestycyjnych (tj. pokrycie 50% wkładu własnego w przypadku otrzymania dofinansowania) w budżecie Gminy Żabia Wola na rok 2018 zabezpieczone zostały środki finansowe w łącznej kwocie 134 tysięcy złotych – podał żabiowolski magistrat.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi