09 01 2019

Kolejna gmina planuje tegoroczne inwestycje. Jakie?

09.01.2019, godz.: 16:55
Kolejna gmina planuje tegoroczne inwestycje. Jakie?
fot. Pixabay

W drugiej połowie stycznia baranowscy radni przyjmować będą budżet gminy na 2019 rok. Tymczasem przyjrzyjmy się, jak wyglądają najważniejsze liczby ujęte w projekcie uchwały, z inwestycjami na czele.

Po stronie dochodów w budżecie Baranowa zaplanowano na nieco ponad 23,9 mln zł, podczas gdy wydatki mają wynieść trochę powyżej 24,2 miliona. Oznaczać to będzie deficyt w kwocie 305 tys. zł.

Jeśli chodzi o wydatki na inwestycje, to gmina zamierza na takowe przeznaczyć ponad dwa miliony złotych. Lwią część tej puli pochłonie oświata, a przede wszystkim rozbudowa Szkoły Podstawowej w Bożej Woli, na którą zapisano 971 tys. zł. Kolejne 140 tysięcy pójdzie na przebudowę ogólnodostępnego poddasza szkoły w Golach w celu urządzenia pracowni i klubu zainteresowań dla mieszkańców.

150 tysięcy gmina zamierza wydać na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Drybus, a ponad 460 tysięcy pójdzie na zadania związane z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi