21 02 2018

Kolejna droga powiatowa do remontu

21.02.2018, godz.: 14:22
Kolejna droga powiatowa do remontu
Fot. Pixabay

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim ogłosił przetarg na remont drogi nr 1507 w Cegłowie. Inwestycja obejmie łącznie ponad 600 metrów tej trasy.

Remont drogi 1507 Grodzisk – Izdebno Kościelne – Cegłów – Boża Wola – Bramki Ludne ma znacznie poprawić nie najlepszy stan tej ważnej trasy zwłaszcza dla lokalnej społeczności. PZD podzielił go na dwa następujące po sobie fragmenty po około 300 metrów (lokalizacja na grafice pod tekstem).

Na pierwszym odcinku, który rozpoczyna się tuż przed skrzyżowaniem na Basin i biegnie w kierunku Bożej Woli przyszły wykonawca m.in. sfrezuje istniejącą nawierzchnię, a następnie wykona podbudowę z kruszywa, ułoży warstwę wiążącą z betonu asfaltowego i warstwę ścieralną z mieszanki grysowo-mastyksowej. Do jego zadań będzie również należało utwardzenie poboczy oraz oczyszczenie rowów melioracyjnych.

Zakres robót na drugim fragmencie jest nieco większy. Obejmuje on bowiem m.in. wykonanie rozbiórki istniejącego chodnika i zjazdów z kostki betonowej, sfrezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej, ułożenie  krawężnika, ścieku z prefabrykatów betonowych, poszerzenie jezdni na odpowiedniej podbudowie, ułożenie warstwy wyrównawczej i wiążącej z betonu asfaltowego oraz warstwy ścieralnej z mieszkanki grysowo-mastyksowej. Wykonawca będzie miał również za zadanie wykonania chodnika, zjazdów do posesji oraz peronu z kostki. Pobocza mają zostać utwardzone i wyrównane.

Zgodnie z zamówieniem droga powinna być gotowa do końca sierpnia 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi