03 01 2018

Klimat flamenco w Grodzisku

03.01.2018, godz.: 15:58
Klimat flamenco w Grodzisku
fot. Mat. organizatora

Możemy zaznaczyć kolejną datę w kalendarzu imprez i koncertów na scenie Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Dla urozmaicenia organizatorzy zaproszą na występ pod znakiem gorących rytmów flamenco w wykonaniu zespołu La Bogusha y su grupo.

Liderką formacji jest znakomita tancerka flamenco  i malarka Bogumiła Delimata (La Bogusha), która podczas swej drogi artystycznej cały czas doskonali i zgłębia tajniki tego tradycyjnego andaluzyjskiego tańca. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Granadzie, w Hiszpanii. W 2003 r. założyła zespół Łaćho Drom, od 2009 r. występuje jako La Bogusha y su grupo. Współpracuje z artystami z Andaluzji, m.in. z Aną Solą, Cristobalem Osorio, Luisem Cordobą, Carlosem Torresem Llaguitą, Pilar Lopez, Juanem Rubio, Davidem Heredią, Lolo de la Encarną oraz z Polski – Michałem Krygowskim, Jankiem Kubkiem, Martą Guisado-Czaplą.

Skład zespołu uzupełniają wspomniani Cristobal Osorio (śpiew) oraz Luis Cordoba (gitara).

– Zespół La Bogusha y su grupo prezentuje muzykę i taniec flamenco w jej tradycyjnej postaci. W 2015 r. przygotowany został nowy spektakl, dla którego inspiracją jest także kultura polskich Cyganów. Celem artystycznym Zespołu nie jest jednak prosta fuzja pokrewnych, lecz odmiennych tradycji, ale dodanie nowych kolorów do przebogatego świata flamenco – reklamują formację organizatorzy grodziskiego koncertu. W repertuarze grupy znajdują się różne  style flamenco: alegrias, tangos, solea, cantes de levante, buleria, seguiriya, martinete oraz pieśni polskich Cyganów – dodają.

Koncert odbędzie się  w poniedziałek 19 lutego w sali widowiskowej CK o godz. 19.30. Bilety w cenie 40 zł można rezerwować w kasach kina CK.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi