03 11 2018

„Kler” i nie tylko w grodziskim kinie

03.11.2018, godz.: 08:12
„Kler” i nie tylko w grodziskim kinie
fot. Bartosz Mrozowski/Kler

Przedstawiamy wam repertuar grodziskiego kina na najbliższe dni. Wśród propozycji m.in. głośny „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

PROJEKCJE CODZIENNE (SOBOTA-CZWARTEK)
„Kler”
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
Występują: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” (seanse 2D i 3D, z dubbingiem)
Młoda dziewczyna zostaje przeniesiona do magicznego świata żołnierzy z piernika i armii myszy. Reżyseria Lasse Hallström, Joe Johnston.
Występują: Keira Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren

WTOREK
„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”
Inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera prawdziwa historia polskich pilotów, którzy w ramach Królewskich Sił Powietrznych (Royal Air Force) Wielkiej Brytanii stworzyli elitarną jednostkę – Dywizjon 303. Początkowo wyśmiewani i niedoceniani z czasem stają się legendą.
Występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Cara Theobold

CZWARTEK
„Sweet Country”
Aborygen zabija w samoobronie białego pracodawcę i staje się przestępcą. Uciekającego mężczyznę próbują schwytać tropiciele.
Występują: Hamilton Morris, Bryan Brown, Sam Neill

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi