15 08 2018

Kioski telemedyczne w grodziskim szpitalu i w Żabiej Woli

15.08.2018, godz.: 12:55
Kioski telemedyczne w grodziskim szpitalu i w Żabiej Woli
Fot. zabiawola.pl

Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim wdraża innowacyjny system e-usług. Jedną z nich jest instalacja kiosku telemedycznego w Ośrodku Zdrowia w Żabiej Woli.

Celem projektu realizowanego przez szpital jest ułatwienie pacjentowi dostępu do usług medycznych oferowanych przez szpital oraz placówki partnerskie. Program obejmuje m.in. Platformę Telemedyczną Mediguard, która pozwala na wykonanie specjalistycznych badań u pacjenta i wysłanie ich wyników automatycznie do szpitala, gdzie zostaną poddane ocenie przez specjalistę. Ponadto w ramach projektu zakupiono przenośne urządzenia EKG pozwalających na monitorowanie pacjentów po zabiegach kardiologicznych w warunkach domowych i uzyskanie opinii lekarza w ciągu kilku minut od badania.

Jednak to nie wszystko. W szpitalu oraz m.in. w Ośrodku Zdrowia w Żabiej Woli przy ul. Warszawskiej 24 dostępne zainstalowano kioski telemedyczne. Są to urządzenia wilekości budki telefonicznej wyposażony w ekran dotykowy i medyczne urządzenia pomiarowe. Żeby wykonać badanie należy usiąść, podać numer konta pacjenta i hasło, a następnie wykonać pożądane badanie. Wyniki będą dostępne dla lekarzy, co jest istotne przy konieczności skierowania do dalszego badania specjalistycznego.

W kiosku telemedycznym można wykonać takie badania jak: pomiar masy ciała, ciśnienia krwi, analiza sygnału EKG (z automatyczną informacją o ewentualnych wykrytych nieprawidłowościach – badanie pulsoksymetrem, analizującym tętno i natlenienie krwi).

Co ciekawe, wspomniane konto pacjenta pozwoli również na dostęp do wyników badań poprzez aplikację mobilną, instalowaną na smartfonie lub tablecie.

Projekt realizowany przez Szpital Zachodni jest pierwszym tak kompleksowym rozwiązaniem w Polsce. Zaprojektowany system telemedyczny pozwala na dalszą rozbudowę i wdrażanie kolejnych usług medycznych dostępnych zdalnie z wykorzystaniem telefonu komórkowego.

Fot. zabiawola.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi