05 10 2017

Kilkadziesiąt tysięcy złotych na dobre pomysły ekologiczne. Zawalcz o grant!

05.10.2017, godz.: 14:45
Kilkadziesiąt tysięcy złotych na dobre pomysły ekologiczne. Zawalcz o grant!
fot. Mat. organizatora

Ruszyła ósma odsłona konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii. Do podziału na najlepsze projekty będzie 50 tys. zł w każdym z województw: mazowieckim, dolnośląskim, podkarpackim, śląskim i wielkopolskim.

Celem Funduszu Naturalnej Energii stworzonego przez firmę Gaz-System jest wyłonienie najlepszych pomysłów na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego. Podobnie jak w poprzednich latach, w tej edycji dla wnioskujących z każdego województwa objętego konkursem jest zagwarantowane po 50 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 15 listopada.

Konkurs skierowany jest do gmin, szkół, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, a jego podstawowy cel to wsparcie finansowe dla najlepszych pomysłów na ochronę środowiska naturalnego regionu. – VIII edycja konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu ochroną środowiska i problematyką podnoszenia świadomości ekologicznej. Od 2010 r. wsparliśmy ponad 100 projektów na rzecz ochrony przyrody, a społeczności lokalne swoim zaangażowaniem potwierdziły, że aktywnie podchodzą do kreowania postaw ekologicznych. Dlatego cieszy mnie fakt, że możemy kontynuować współpracę z przedszkolami, szkołami, domami kultury, grupami mieszkańców i różnymi organizacjami. Dzięki temu wspólnie dbamy o środowisko naturalne – mówi Monika Bończa-Tomaszewska, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w Gaz-System.

Partnerem społecznym i prowadzącym sekretariat konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. To już ósmy rok współpracy GAZ-SYSTEM i Fundacji Nasza Ziemia w Funduszu Naturalnej Energii. – Kontynuacja konkursu to szansa na realizację wielu interesujących działań związanych z ochroną przyrody w poszczególnych regionach Polski. Mam nadzieję, że po raz kolejny będziemy mieli okazję wsparcia projektów wynikających z potrzeb lokalnych, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska, a tym samym będą kształtowały postawy ekologiczne wśród członków społeczności lokalnych – mówi Sławomir Brzózek, prezes zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Więcej informacji o Funduszu Naturalnej Energii można znaleźć na stronie konkursu – tutaj oraz na Facebooku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi