16 04 2018

Kierowco, zdejmij nogę z gazu. Dziś kaskadowe pomiary prędkości

16.04.2018, godz.: 13:03
Kierowco, zdejmij nogę z gazu. Dziś kaskadowe pomiary prędkości
fot. Policja

Dziś policjanci z grodziskiej komendy prowadzą szeroko zakrojone kontrole prędkości na drogach powiatu. A to w ramach dużej ogólnoeuropejskiej akcji. Radzimy więc zdecydowanie zwolnić…

– Policyjne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w godz. 6.00-22.00 również w Polsce policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego – informuje grodziska komenda.

Lepiej wziąć te zapowiedzi na serio i uniknąć mandatów, w przeciwnym razie mogą się posypać bardzo licznie. Dość powiedzie, że gdy grodziscy policjanci prowadzili lokalną akcję kaskadowego pomiaru prędkości, odnotowali 47 przypadków nieprzepisowej, zbyt szybkiej jazdy.

Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi .

– Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami – podkreślają funkcjonariusze.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi