23 08 2019

Kiedy zadaszenie targowiska? [Wizualizacje]

23.08.2019, godz.: 14:07
Kiedy zadaszenie targowiska? [Wizualizacje]
fot. Facebook/Urząd Miasta Milanówka

Milanówek zaprezentował projekty zadaszenia targowiska miejskiego. Na razie nie ma planów ogłoszenia konsultacji społecznych w tej sprawie. Opinii mieszkańców jednak nie brakuje.

Milanowianie – choćby w koemnatarzach na Facebooku różnorako oceniali koncepcję zadaszenia targowiska. Część uważa to za bardzo dobry pomysł w takim kształcie, w jakim jest obecnie, część sugeruje wprowadzenie niskoemisyjnych rozwiązań, jak np. ogniwa fotowoltaiczne. Jeszcze dopytują bądź sugerują wprost, iż bardziej potrzebna jest reorganizacja stanowisk straganowych aniżeli zadaszanie obiektu.

Jeden z komentujących napisał: – Czy naprawdę zadaszenie lokalnego targu jest potrzebne ? Absolutnie zmienia charakter ryneczku. Natomiast zdecydowanie warto poprawić estetykę stoisk!

– U nas niestety właśnie powstają kolejne metalowo-dyktowe bunkry – dodał drugi w odpowiedzi.

Co na to miasto? – Właśnie o taką interakcję i ożywioną dyskusję nam chodziło. Im więcej głosów mieszkańców na Facebooku, tym więcej materiału dla nas – mówi Piotr Iwicki, sekretarz Milanówka. – Na razie nie przewidujemy ogłaszania konsultacji społecznych w sprawie projektu zadaszenia teragowiska, ale jeśli mieszkańcy wyrażą taką wolę, to ogłosimy – dodaje.

Kiedy możliwa byłaby realizacja inwestycji? To dobre pytanie, bowiem sami urzędnicy nie wiedzą, czy uda się wygospodarować odpowiednie środki w budżecie na 2020 rok. – To drogie przedsięwzięcie, dlatego nie da się zaplanować na poczekaniu. Będziemy się starać wyasygnować środki w przyszłym roku, ale nie jest to pewne – mówi Iwicki.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata