23 08 2017

Kiedy wybór generalnego wykonawcy akademii Legii w Książenicach?

23.08.2017, godz.: 14:29
Kiedy wybór generalnego wykonawcy akademii Legii w Książenicach?
fot. legia.com

Po dłuższej przerwie sprawdzamy co słychać w sprawie budowy akademii piłkarskiej Legii Warszawa w grodziskiej gminie. Okazuje się, że klub szykuje się do wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji. W założeniu wybór powinien być znany do końca września.

Budowa nowoczesnego ośrodka Legii w Książenicach to „oczko w głowie” właściciela klubu Dariusza Mioduskiego. Ogólna koncepcja obiektu jest już znana od dłuższego czasu, zaś w maju klub przedstawił planowany wygląd elewacji przygotowany przez biuro projektowe Estudio Lamela. Pracownia jest odopowiedzialna między innymi za projekt ultranowoczesnego miasteczka klubowego Realu Madryt.

Najwyższe europejskie i światowe standardy ma założeniu włodarzy Legii spełniać akademia, która powstanie na granicy Urszulina i Książenic. W skład Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym wejdą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie też nowoczesnego zaplecza treningowego pierwszej drużyny mistrzów kraju. Szczegółowo elementy inwestycji omawialiśmy tutaj.

Powraca jednak pytanie na jakim etapie są przygotowania do inwestycji, zwłaszcza, że na najliższej sesji rady gminy poruszane będą kwestie związane z uzbrojeniem w kanalizację terenów pod akademię.

– Mamy gotowy projekt wykonawczy i wszystkie pozwolenia. Aktualnie przygotowujemy się do procedury przetargowej, co zawsze jest czasochłonne – zakładamy, że może się ona rozpocząć do końca września. Naszym celem niezmiennie jest realizacja inwestycji do końca roku 2018, tak aby w 2019 r. ośrodek mógł być już w pełni wykorzystywany, w części również przez lokalną społeczność – mówi nam Wojciech Rokicki, członek zarządu spółki Akademia Piłkarska Legii realizującej tę innowacyjną inwestycję.

1

Dodaj Komentarz

  • Jerzy Górnicki

    Legia przerżneła w eliminacjach Ligi Mistrzów więc ta budowla stoi pod znakiem zapytania, obym sie mylil.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi