10 01 2018

Kiedy modernizacja krzyżówki Żyrardowskiej z Chełmońskiego?

10.01.2018, godz.: 12:51
Kiedy modernizacja krzyżówki Żyrardowskiej z Chełmońskiego?
fot. Czytelnik Piotr

Po każdym niemal deszczu rejon skrzyżowania ulic Żyrardowskiej z Chełmońskiego zamienia się w głęboką i rozległą kałużę. Zdaniem mieszkańców ta sytuacja powtarza się notorycznie od lat. – Kiedy nasi włodarze coś z tym zrobią – pytają. Przywołują mimowolnie temat gruntownej przebudowy krzyżówki.

Przebudowy, o której planach pisaliśmy już w 2015 roku. Wówczas grodziski magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu przebudowy tej popularnej krzyżówki, przez którą każdego dnia przejeżdża mnóstwo aut. Prócz braku sprawnego odwodnienia drogi, kierowcom doskwiera również brak lewoskrętu, który powstanie w ramach inwestycji. Przebudowa obejmie także wspomnianą kanalizację deszczową, a że jest pilnie potrzeba, świadczy o tym choćby list ze zdjęciem od naszego czytelnika.

– W okolicach skrzyżowania Żyrardowskiej z Chełmońskiego jest warsztat samochodowy gdzie niedawno postawiono płot (ogrodzenie). O ile kiedy jest sucho i nie pada, nie m żadnego problemu, o tyle w czasie, kiedy pada, jest taka kałuża, że aby przejść w tamtym rejonie, trzeba wyjść na jezdnię.A Żyrardowska jest chyba najruchliwszą drogą w mieście. Przesyłam zdjęcie i bardzo proszę o interwencję i pomoc w tej sprawie – pisze pan Piotr.

Postanowiliśmy zapytać włodarzy, na jakim obecnie etapie znajduje się temat przebudowy. – Mamy już gotowy projekt inwestycji i teraz szykujemy się do ogłoszenia przetargu. Myślę, że realna jest perspektywa przebudowy skrzyżowania jeszcze w tym roku – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Obok budowy lewoskrętu i odwodnienia, projekt zakłada również poprowadzenie tam ścieżki rowerowej. Na krzyżówce w dalszym ciągu będzie funkcjonować sygnalizacja świetlna.

2

Dodaj Komentarz

 • Mieszkankazyrardowskiej

  Potwierdzam, gdy pada deszcz, zawsze jest tam wielka kałuża i przejście przez nią stanowi ogromny problem, jedynym wyjściem jest ominięcie jej idąc ulicą. Dodatkowo idąc ulicą Zyrardowska najczęściej w okolicach biedronki, gdy pada deszcz samochody nie zwracają uwagi na pieszych i jadą jak szalone, a cała woda stojąca na ulicy leci na pieszego idącego chodnikiem. Panie Burmistrzu chciałby Pan zostać tak ochlapany od góry do dołu idąc np. Do pracy? Zróbcie coś z tym w końcu.

  • Jan

   A co powiesz na wodę zalegającą przy nowo wybudowanym rondzie na ul.Królewskiej?
   Tam to dopiero sajgon.
   W kałuży nie widać nawet krawężników i ludzie jadą po nich.
   To dopiero inwestycja

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi