24 03 2015

Kiedy konsultacje z mieszkańcami?

24.03.2015, godz.: 17:25
Kiedy konsultacje z mieszkańcami?
fot. GrodziskNews

Mieszkańcy grodziskiej dzielnicy Łąki zastanawiają się, kiedy burmistrz Grzegorz Benedykciński przeprowadzi zapowiedziane za naszym pośrednictwem konsultacje społeczne w sprawie planowanej budowy budynku komunalnego na Traugutta 24. – To już nie pierwsze takie zapewnienia, z których potem nic nie wynikało – skarży się część z nich.

Sprawa budowy domu komunalnego przy Traugutta od początku budzi emocje. Zaczęło się od interpelacji radnego Krzysztofa Kowalczyka, w której wnosił o przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji społecznych. Twierdził, że mieszkańcy powinni się wypowiedzieć, tym bardziej, iż jest to już kolejna tego rodzaju inwestycja do realizacji właśnie w Łąkach. W interpelacji czytamy również, że budynki socjalno-komunalne powstają w ostatnich latach praktycznie tylko w Łąkach. Zdaniem radnego ta kwestia też wymaga szczegółowej analizy i konsultacji z mieszkańcami.

W rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński stwierdził, że budowa budynku przy Traugutta 24 raczej nie wymaga konsultacji, zwłaszcza że ma służyć poprawie warunków życia mieszkańców i pomóc w usuwaniu slumsów z mapy miasta. Słowa te wywołały wśród łącznian prawdziwą burzę z piorunami. Między innymi w komentarzach na naszym facebookowym profilu wyrzucali burmistrzowi, że nie liczy się z ich zdaniem, a dzielnicę, w której mieszkają, traktuje po macoszemu. (Czytaj: tutaj oraz tutaj)

Po tak zdecydowanych reakcjach grodziski włodarz zapowiedział jednak, że konsultacje się odbędą, choć zapewnienia te nie do końca mieszkańców uspokoiły. – To nie pierwsze takie obietnice. Proszę pilnować kwestii wyznaczenia terminu spotkania – uczulała nas pani Aneta, mieszkanka Łąk. W ostatnich dniach do redakcji zaczęły napływać liczne pytania, kiedy wreszcie do konsultacji dojdzie.

Pytanie to zadaliśmy więc burmistrzowi. Konkretny termin nie padł, ale… – Zamierzamy zrobić takie spotkanie po świętach wielkanocnych. Rozmowy na temat Traugutta chcemy połączyć z jeszcze inną sprawą – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata