09 10 2019

Kiedy koniec prac na Nadarzyńskiej?

09.10.2019, godz.: 09:20
Kiedy koniec prac na Nadarzyńskiej?
Fot. GrodziskNews.pl

Trwają prace związane z poszerzeniem ul. Nadarzyńskiej i wyznaczeniem trzeciego pasa do skrętu w lewo. Mieszkańcy nie mogą się już doczekać zakończenia robót i utrudnień w ruchu. Dopytują, kiedy to nastąpi.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji firma Mabau z Baniochy poszerzyła ul. Nadarzyńską tak, aby można było wyznaczyć trzeci pas ruchu właśnie do skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ul. Warszawską. Jednak to tylko jeden z czterech etapów. Drugim zadaniem jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 350 metrów wzdłuż ul. Warszawskiej. Trzecie zadanie to przebudowa skrzyżowania ulic Warszawskiej, Wioślarskiej i Robotniczej. Powstało tam mini rondo z przejezdną wyspą o średnicy 10 metrów z kostki granitowej. Czwartym etapem jest remont ul. Warszawskiej od ul. Szczęsnej do ul. Batorego.

Wydaje się, że prace są już na ostatniej prostej, choć mieszkańcy niecierpliwią się coraz bardziej. – Kiedy planowane jest ostatecznie zakończenie prac (lub przynajmniej) usunięcie blokad z drogi? Jest to bardzo uczęszczany węzeł komunikacyjny a tymczasem (pomimo położenia asfaltu) aktualnie nic się nie dzieje. Dodatkowo – nie rozumiem dlaczego – nadal zablokowany jest wjazd w ul. Górną gdzie znajduje się przedszkole. Jest to również spore utrudnienie na rodziców odwożących dzieci – napisał pan Łukasz w liście do redakcji.

Pytamy więc urzędników. – Prace idą zgodnie z planem. Droga jest częściowo przejezdna, natomiast wszystkie prace zakończą się do końca października. Takie mamy zapewnienia od wykonawcy i nic nie wskazuje na to, by coś się miało zmienić – mówi nam Stanisław Olkowski, kierownik Inwestycyjno-Technicznej Obsługi Miasta w Grodzisku.

Fot. GrodziskNews.pl

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata