Katalog firm Dodaj firmę#

Dodaj swoją firmę już dziś i bądź widoczny!
Dodając wizytówkę do Katalogu Firm jednocześnie promujesz swoją firmę na stronie głównej portalu GrodziskNews.pl
Wizytówki są wyświetlane w systemie rotacyjnym.

UWAGA PROMOCJA!
Roczny abonament za wpis w naszym katalogu wynosi jedynie 100zł!

AKBA Akumulatory

Firma: AKBA Akumulatory
Siedziba: Żyrardowska 36
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Telefon: 22 724 78 91
Fax: -
E-mail: grodzisk@akba.pl
Strona www: www.akba.pl

Lokalizacja:

Opis firmy:

Przedsiębiorstwo AKBA założone przez Wiesława Szulca jest firmą rodzinną, właściciel firmy swoja działalność handlową rozpoczął już pod koniec lat 80., kiedy to zaopatrywał się w towar w firmie ZAP i sprzedawał akumulatory na okolicznych giełdach.

W październiku 1991 roku została zarejestrowana Firma Handlowo Usługowa AKBA. W Jaktorowie powstała siedziba firmy w której w latach 1992 – 2001 produkowane były akumulatory marki AKBA, w późniejszych latach nazwę tą zmieniono na SZNAJDER. W 2000 roku Wiesław Szulc wraz z Lechem Sznajderem zakupili pakiet większościowy akcji firmy ZAP Piastów. Produkcja akumulatorów SZNAJDER została przeniesiona do fabryki ZAP. W roku 2001 Wiesław Szulc zbył swoje udziały oraz ukierunkował się na rozwój firmy AKBA.

Do dziś powstało 11 oddziałów firmy na obszarach województw mazowieckiego, łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego. Dystrybucja hurtowa naszych produktów obejmuje obszar całej Polski oraz krajów Unii Europejskiej, takich jak Niemcy, Holandia, Anglia, Czechy. Sprzedawane przez naszą firmę akumulatory trafiały także do Etiopii w ramach projektu „Energia dla Afryki” realizowanego przez fundację PCPM. W 2012 r. wprowadziliśmy na rynek markę własną wysokiej jakości akumulatorów VOLT Batterien, które cieszą się coraz większą popularnością. Szybki rozwój firmy wymagał unowocześnienia dotychczasowej siedziby i magazynu, co skutkowało rozbudową firmy. Powstał nowoczesny salon sprzedaży o powierzchni 120 m2, sala konferencyjno-szkoleniowa oraz nowoczesny magazyn wysokiego składowania mieszczący ok. 6000 akumulatorów.

Cele oraz dalsze plany rozwoju firmy wiążą się z ciągłą rozbudową sieci sprzedaży detalicznej, zwiększeniu udziałów w rynku krajowym oraz ekspansji na rynki zagraniczne. Rozwój handlu wirtualnego pobudza nas do modernizowania internetowych kanałów sprzedaży i poszerzania wiedzy z dziedziny e-commerce.

akba1

Blogi