10 07 2019

Kaskadowe pomiary prędkości: dwóm kierowcom zatrzymano prawo jazdy

10.07.2019, godz.: 15:39
Kaskadowe pomiary prędkości: dwóm kierowcom zatrzymano prawo jazdy
Fot. KSP

Wczoraj policjanci w całym kraju prowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Nie inaczej było w powiecie grodziskim. Nie obyło się bez mandatów, a także zatrzymań prawa jazdy.

Funkcjonariusze, w ramach działań, 9 lipca prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

Jak wyglądały pomiary w naszym powiecie? – Policjanci kontrolowali kierowców w 15 punktach. Skupili się na głównych ciągach komunikacyjnych, przede wszystkim na trasie 719. Łącznie skontrolowano 42 pojazdy. 22 kierowców zostało ukaranych mandatami. Wśród nich było również dwóch kierowców, który przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, co równało się z zatrzymaniem im prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Nietrzeźwych kierujących nie odnotowaliśmy – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachowali rozsądek za kierownicą. Im większa prędkość pojazdu tym gorsze postrzeganie otoczenia i dłuższa droga hamowania, co może skutkować tragedią na drodze. – Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – podkreślają funkcjonariusze.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi