12 04 2019

KAS zlikwidowała magazyny z podróbkami

12.04.2019, godz.: 19:24
KAS zlikwidowała magazyny z podróbkami
Fot. www.gov.pl/web/kas

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali na terenie powiatu pruszkowskiego magazyny z podrobionymi perfumami oraz odzieżą. Łączna szacunkowa wartość zarekwirowanego towaru to ponad 3,6 mln zł.

Jak udało się ustalić, magazyny znajdowały się na terenie prywatnej posesji w powiecie pruszkowskim. Według informacji zdobytych przez KAS i policjantów z Wołomina, miały tam być hurtowe ilości podrabianych produktów. Gdy funkcjonariusze weszli pod wskazany adres zastali kobietę i mężczyznę pakujących kartony z perfumami do samochodu. Następnie przeszukali posesję, gdzie znaleziono mnóstwo podróbek. Zarekwirowali tam prawie 13   tys. szt. perfum w fiolkach o różnej pojemności, 588 par skarpet i 1205 szt. koszul o łącznej wartości rynkowej 3 mln 642 tys. złotych. Dodatkowo w trakcie przeszukania zabezpieczono gotówkę w wysokości ponad 100 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali zatrzymani. Za wprowadzanie do obrotu towaru naruszającego prawo własności intelektualnej grozi im do pięciu lat więzienia.

O sprawie został poinformowany przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych zapowiedział, że złoży wniosek o ściganie sprawcy czynu zabronionego.

– Markowa odzież i luksusowe kosmetyki to towary, które są podrabiane najczęściej. Czasami   trudno jest stwierdzić, czy mamy do czynienia z podrobionym towarem, dlatego nasze wątpliwości powinny wzbudzić wyjątkowo niska cena i niewiadome pochodzenie towaru. Pamiętajmy, że podrobione towary, szczególnie kosmetyki, mogą zawierać w  swym składzie niedozwolone czy nawet zagrażające zdrowiu substancje chemiczne” – podkreślił Radosław Borkowski, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Fot. www.gov.pl/web/kas

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi