19 04 2018

Karateka z grodziska skazany za pobicie obcokrajowca. Poddał się karze

19.04.2018, godz.: 10:54
Karateka z grodziska skazany za pobicie obcokrajowca. Poddał się karze

Wyrokiem skazującym dla 23-letniego wychowanka i byłego zawodnika UKS-u Sparty Grodzisk Mazowiecki Dominika P. zakończył się proces przed warszawskim sądem w sprawie pobicia 33-letniego mężczyzny pochodzącego z Ekwadoru. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, poddał się karze.

Dominik P. odpowiadał przed sądem nie za „zwykłe” pobicie, lecz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do feralnego zdarzenia doszło w sierpniu 2016 roku. Pochodzący z Ekwadoru obywatel Hiszpanii bawił się tamtej nocy w jednym z barów przy Krakowskim Przedmieściu. Nad ranem wyszedł na zewnątrz, aby zapalić papierosa. Kiedy chciał wrócić do środka, drogę zastąpiło mu trzech mężczyzn. Jeden próbował go kopnąć, ale 33-latek zdołał uniknąć, potem dostał pięścią w twarz. Stracił przytomność.  Okazało się, że cios wymierzył Dominik P., instruktor karate i były zawodnik grodziskiej Sparty. Na skutek uderzenia poszkodowany stracił wzrok w jednym oku.

Kilka dni temu warszawski są wydał wyrok w tej sprawie. Skazał Dominika P. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. W tym czasie mężczyzna będzie pod stałym dozorem kuratora. Musi ponadto zapłacić pokrzywdzonemu 30 tys. zł nawiązki i pokryć koszty sądowe wynoszące ponad 4 tys. zł.

Dominik P. przeprosił przed sądem poszkodowanego mężczyznę i dobrowolnie poddał się nałożonej na niego karze. Wyraził skruchę i przyznał, że chciałby cofnąć czas.

2

Dodaj Komentarz

  • Marcin More

    śmieszne sądy i śmieszne kary:D

  • Kriss Gorre

    Sędziemu życzę by spotkał swojego Dominika, a ten nagle……….

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi