10 03 2018

Jutro zakupów nie zrobisz. Pierwsza niedziela bez handlu

10.03.2018, godz.: 13:10
Jutro zakupów nie zrobisz. Pierwsza niedziela bez handlu
fot. Pixabay

Zgodnie z ustawą podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę, 11 marca przypada pierwsza niedziela, kiedy obowiązywać będzie zakaz handlu. Przypominamy więc, gdzie zakupów nie zrobisz, a także wyjątki i odstępstwa od reguły.

Tym roku dwie niedziele w miesiącu będą handlowe – pierwsza i ostatnia. Ponadto zakupy zrobimy w dwie niedziele bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem oraz w jedną bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc. Owe „przedświąteczne” wyjątki będą obowiązywały także w kolejnych latach 2019 i 2020, kiedy to zakaz handlu w niedzielę będzie miał jeszcze większy zakres niż w 2018 r.

Ustawodawca zakłada bowiem, że w 2019 r. tylko jedna niedziela będzie handlowa, zaś roku następnym zakaz handlu ma obowiązywać w każdą niedzielę, prócz wspomnianych wyżej oraz ostatnich niedziel, stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedzielna sprzedaż nadal będzie natomiast możliwa, w punktach gastronomicznych, piekarniach,  cukierniach, kwiaciarniach, a także na stacjach paliw, dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach, w hurtowniach rolno-spożywczych, w skupach zbóż, owoców czy mleka, w autobusach czy hotelach.

Poniżej publikujemy listę w 2018 roku, kiedy będzie obowiązywał ustawowy zakaz handlu.

11 marca, 18 marca, 1 kwietnia (Wielkanoc), 8 kwietnia, 15 kwietnia, 22 kwietnia, 13 maja;
20 maja (Zesłanie Ducha Świętego – Zielone Świątki)l ; 10 czerwca; 17 czerwca; 8 lipca; 15 lipca; 22 lipca; 12 sierpnia; 19 sierpnia; 9 września; 16 września; 23 września; 14 października; 21 października; 11 listopada (Święto Niepodległości); 18 listopada
9 grudnia

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Az chce sie zyc !!! To dowod jakim polska jest bogatym krajem…. krajem mlekiem i miodem plynacym.krajem bez zadluzenia wobec UE krajem ktory jest tak dobry dla obywatela ze byl w stanie wprowadzic w obieg ustawe ktora wstrzymala wielomilionowe dochody w postaci podatku 😉 dzieki tej ustawie nasi sasiedzi np Czechia czy Slowacja zbijaja kokosy i spijaja podatkowe mleczko…. prosze mi uwierzyc ze firma leo bus z Czechi oferuje wycieczki z katowic do przygranicznych miast na shoping 😉 odpowiedz ludzi jets tak ogromna ze leo bus zrezygnowal z kilku innych linni ze wzgledu na oblozenie autokarow. Koszt niewielki czas to 1.20 😉 slowa ludzi tylko zadowalajace. Cyt wezme dzieci na wycieczke co Czechi zrobie zakupy … partia pis to chorzy ludzie niezdajacy sobie sprawy ze masakryczna ilosc ludzi pracuje czesto do godzin nocnych i taka niedziela jestbjedynym dnim kiedy mozna zrobic zalegle zakupy na kolejny tydzien. Nie kazdy pracuje 8-16 i do domu… malo tego wcale nie jest tak ze to dobrodziejstwo dla pracujacych…w niedziele…. sami sie godzili na takie warunki… sam pracuje 24h 365 dni w roku bo tak chce …. a bez stersu 1 niedziela bez sklepu to tez nie koniec swiata. Kto bedzie chcial i tak zrobi sobie zakupy…. jestem tylkonciekawy przyszlosci zalozonego celu kto na tym przytuli miliardy i kto za tym stoi…. moze pewna rafineria ???

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi