26 11 2018

Jeszcze jedna rodzina w regionie pragnie być obdarowaną. Pomożesz?

26.11.2018, godz.: 09:33
Jeszcze jedna rodzina w regionie pragnie być obdarowaną. Pomożesz?
fot. Szlachetna Paczka

17 listopada w całej Polsce, w tym także w naszym regionie, ruszyła siedemnasta już odsłona akcji pomocowej Szlachetna Paczka. Kilkadziesiąt rodzin z powiatu już znalazło darczyńców, ale jest jeszcze jedna z gminy Jaktorów, która wciąż na nich czeka. Przybliżamy za Szlachetną Paczką jej sytuację i zachęcamy do udzielenia mądrej pomocy.

„Pani Ewa (l.39) wychowuje samotnie trójkę dzieci: Magdę (l.13), Daniela (l.16) oraz Angelikę (l.18). Rodzina mieszka w wynajmowanym lokalu składającym się z dwóch pomieszczeń i łazienki dzielonej z innymi lokatorami, na tym samym piętrze budynku. Sytuacja rodziny pogorszyła się, gdy zmarł ojciec dzieci, a wraz z jego odejściem rodzina utraciła sporą część finansowego wsparcia. Dodatkowo syn, który dotychczas miał dobre oceny, zaczął mieć tak poważne problemy wychowawcze powiązane z bardzo złymi wynikami w nauce, że doprowadziło to do skierowania go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Przymusowy pobyt syna w bardzo odległym od domu ośrodku (ponad 200 km) jest dla niego szansą na ukończenie edukacji, ale jest zarazem powodem rozdzielania rodziny i ogromnej tęsknoty. Pani Ewa przy rozładunku towarów w magazynie, natomiast Angelika roznosi ulotki. Rodzina utrzymuje się z obu pensji oraz zasiłków (razem 3.413zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania na życie pozostaje około 600zł na osobę” – czytamy w bazie Szlachetnej Paczki.

Mimo trudnej sytuacji życiowej rodzinę łączą mocne więzi. Wszyscy wzajemnie się wspierają i trzymają razem. – Starsza córka pracuje dorywczo przy roznoszeniu ulotek i rozwija swoje talenty kulinarne przygotowując posiłki dla całej rodziny. Młodsza córka stara się o dobre oceny, chętnie uczestniczy w zajęciach sportowych i reprezentuje szkołę na różnego rodzaju turniejach i zawodach. Syn, choć niestety rzadko może wracać do domu, chętnie spełnia rolę głowy rodziny i zajmuje się przygotowaniem opału na okres jesienno-zimowy. Pani Ewa zawsze z utęsknieniem czeka na powrót syna do domu. To co wyróżnia rodzinę, to na pewno ich pogoda ducha i to jak bardzo doceniają rzadkie chwile, kiedy rodzina jest w komplecie. Wspólny czas starają się wykorzystywać na wspólne wyprawy na grzyby, łowienie ryb i zajmowanie się przygarniętymi bezdomnymi zwierzakami – dowiadujemy się.

Czego potrzebuje rodzina? Przede wszystkim żywności, która pochłania lwią część skromnego budżetu domowego. Mowa o produktach trwałych, jak herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach. Rodzina będzie również wdzięczna za pralkę automatyczną, która zastąpiłaby starą pralkę typu Frania i odciążyłaby bardzo panią Ewę w codziennych obowiązkach. Bardzo potrzebna jest też odzież zimowa dla dzieci.

Kompletny opis rodziny i jej potrzeba znajduje się tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata