14 12 2017

Jest wykonawca remontu grodziskich ulic i chodników za blisko 700 tys. zł

14.12.2017, godz.: 14:36
Jest wykonawca remontu grodziskich ulic i chodników za blisko 700 tys. zł
fot. GrodziskNews

Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg obejmujący m.in. budowę chodników, remont ul. Kochanowskiego, przebudowę ul. Licealnej, a także budowę progów zwalniających na kilku ulicach. Zwycięska firma zrealizuje inwestycję nie ponad 688 tys. zł.

W przetargu konkurowały ze sobą dwie firmy, których oferty spełniały wymagania formalne. Wygrało przedsiębiorstwo P.T.H.U. Pacholczyk Piotr Pacholczyk z Milanówka, które wyceniło swoje usługi właśnie na 688,5 tys. zł, pod gdy drugi oferent – JKM MIREX ze Skierniewic – zażyczył sobie ponad 748 tysięcy. Biorąc pod uwagę, iż Grodzisk zabezpieczył na inwestycję nieco ponad 692 tysiące, wybór padł na milanowską firmę.

Potwierdził to grodziski magistrat. – Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Licealnej, remont ulicy Kochanowskiego, budowę chodnika w Kłudzienku, budowę progów zwalniających oraz inne drobne roboty drogowe na terenie miasta. Termin zakończenia robót budowlanych to 30 czerwca 2018 roku – czytamy w komunikacie.

Pierwsza na liście jest przebudowa ul. Licealnej zakładająca m.in. ułożenie tam nowej nawierzchni jezdni, zjazdów i tzw. opaski dla pieszych z kostki brukowej.  Drugie zadanie to remont ul. Kochanowskiego znajdującej się przy ul. Licealnej. Tutaj wykonawca m.in. sfrezuje starą nawierzchnię i ułoży nową z mieszkanki grysowej.

Inwestycja obejmie również budowę chodników. Gmina zamierza ułożyć. brakujący odcinek ciągu pieszego z kostki brukowej przy drodze wojewódzkiej 579 w Kłudzienku (wraz z przebudową dwóch zjazdów), a także ułożyć nowy chodnik na tyłach starego kina przy ul. Kilińskiego w Grodzisku.

Urzędnicy zamierzają również spowolnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo na kilku ulicach montując progi zwalniające z kostki brukowej. Te pojawią się na ulicach: Cedrowej, Wiązowej, Wrzosowej i Bluszczowej w miejscowości Czarny Las, a także Książęcej, Kłopot i Sprawnej w Grodzisku.

W zakres inwestycji wejdzie też wykonanie zjazdu z ul. Osowieckiej w Adamowiźnie oraz budowę przepustu wraz z utwardzeniem pobocza na odcinku ul. Niedźwiedziej w tej samej miejscowości.

1

Dodaj Komentarz

  • Shiroki

    A kiedy wyremontują zdewastowaną Sienną? Znowu ugrzązł w bagnie samochód nieświadomego kierowcy?!

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi